Na terenie rodzinnej posesji przechowywał 700 litrów spirytusu

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą weszli na teren „dziupli”, w której przechowywano duże ilości spirytusu i tytoniu. W związku ze sprawą zatrzymano 49-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego.


Jego działalność naraziła budżet państwa na stratę w wysokości ponad 90 tys. złotych. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W połowie października pilscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 49-letniego mężczyznę. Mieszkaniec powiatu wałeckiego na terenie rodzinnej posesji przechowywał znaczne ilości wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W przeszłości był on karany za podobne przestępstwa.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze znaleźli blisko 700 litrów spirytusu, ponad 125 litrów wódki oraz 50 kg wyrobów tytoniowych. Żaden z towarów nie posiadał polskich znaków akcyzy. Działaloność mężczyzny mogła narazić Skarb Państwa na starty w wysokości ponad 90 tys. złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty związane z przechowywaniem wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz dotyczące rozlewania spirytusu. Przyznał się do nich w całości.

Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz/MŚ

(Visited 312 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz