Multirecydywista w rękach chodzieskich policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali mieszkańca Piły, podejrzanego o szereg włamań do altan działkowych na terenie Chodzieży. Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw w warunkach multirecydywy. Grozi mu nawet kilkanaście lat więzienia.
Ma 41 lat i już spore doświadczenie w złodziejskim procederze. Ostatnio niepokoił właścicieli chodzieskich ogródków działkowych. Włamywał się do altan i pomieszczeń gospodarczych na terenie różnych ogrodów działkowych, skąd rabował wszystko, co wpadło mu w ręce. Jego łupem padały narzędzia, elektronarzędzia, sprzęt RTV i AGD, ale także artykuły spożywcze i alkohol.

W czwartek 18 czerwca został zatrzymany. Usłyszał 20 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Mężczyzna robił to tylko i wyłącznie z chęci uzyskania szybkich pieniędzy. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych właścicieli poszczególnych altan zostały oszacowane na kwotę blisko 25 tysięcy złotych.

Mężczyzna ma przeszłość kryminalną, dopuścił się przestępstw działając w warunkach multirecydywy. Oznacza to, że sprawca uprzednio skazany w warunkach recydywy dopuścił się podobnego przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia kary. Teraz grozi mu nawet piętnaście lat więzienia.

chodziez.policja.gov.pl

(Visited 33 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz