Motolotnia runęła na ziemię. Na pokładzie maszyny dwaj mężczyźni.

W miejscowości Słupia Kapitulna spadła motolotnia. W maszynie lecieli dwaj mężczyźni. Rawiccy funkcjonariusze ustalają przyczynę oraz przebieg zaistniałego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 30 września, koło godz. 18.30, otrzymaliśmy zgłoszenie, że na polu w miejscowości Słupia Kapitulna spadła motolotnia.


Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, że w wypadku uczestniczyło dwóch mężczyzn 64-letni pilot i 31-letni pasażer, obaj mężczyźni są mieszkańcami gminy Rawicz.

W wyniku upadku motolotni pilot doznał złamania stawu skokowego, natomiast pasażer rozerwanie pachwiny. Obrażenia których doznali nie zagrażają ich życiu.

64-latek posiadał uprawnienia do kierowania motolotnia, od mężczyzny pobrano krew na zawartość alkoholu w organizmie , pasażer motolotni był trzeźwy.

O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych w Warszawie. Rawiccy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności ustalające przebieg i przyczyn zaistniałego zdarzenia.


(Visited 456 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz