Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i uderzył w drzewo

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy próbowali dzisiaj zatrzymać do kontroli motocyklistę. Ten jednak podjął próbę ucieczki, która zakończyła się uderzeniem w drzewo. W jej tle są zatrzymane prawo jazdy oraz przerobiona tablica rejestracyjna.


We wtorek 14 sierpnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie zgodnie z planem prowadzili kontrole prędkości na drodze krajowej K-25 w gminie Rychwał. Jeden z funkcjonariuszy zwrócił uwagę na nietypowo zachowującego się motocyklistę, który sprawiał wrażenie, jakby chciał schować się za inne pojazdy. Policjanci postanowili sprawdzić dlaczego tak się zachowuje.

Jednak kierujący suzuki za wszelką cenę chciał takiej kontroli uniknąć. Kiedy policjant dał znak do zatrzymania, ten zredukował tylko bieg i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilku minutach motocyklista skręcił w boczną drogę, tam za chwilę stracił panowanie nad maszyną i uderzył w drzewo. Wypadek nie był jednak poważny, ponieważ mężczyzna zaczął uciekać pieszo. Jednak i w ten sposób nie udało mu się uniknąć kontroli.

Zatrzymany przez policjantów kierowca suzuki to 23-letni mieszkaniec gminy Golina. Jak się okazało uciekał, ponieważ nie miał uprawnień do kierowania motocyklami – zostały mu zatrzymane za jazdę po pijanemu.

Jednym czynem popełnił dwa przestępstwa: kierował pomimo sądowego zakazu oraz nie zatrzymał się do kontroli. Za pierwsze grozi do 3 lat więzienia, natomiast za drugie – do 5. Na dodatek zmienił literę „L” w rejestracji na „E”, co oczywiście miało mu pomóc w ewentualnym uniknięciu odpowiedzialności za popełniane wykroczenia.

(Visited 2 411 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz