Młodzież na targach meblarskich w Poznaniu

Podopieczni  Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie  już po raz kolejny  z rzędu odwiedzili Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i  Meblarskiego DREMA oraz Międzynarodowe Targi  Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, które odbywały się tradycyjnie w Poznaniu. To  jedne z największych w Europie targów branży drzewno-meblarskiej  i zarazem miejsce, w którym zaopatrują się producenci.


Tegoroczna edycja poznańskich  targów była wyjątkowa, bo odbyła już po raz 35. Swoje stoiska wystawiło tam blisko 400 międzynarodowych firm oferujących m.in. technologie dotyczące obróbki drewna, oraz maszyny dedykowane przemysłowi tartacznemu i meblarskiemu. A ponieważ  Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie przygotowuje młodzież do zawodu stolarza i montera zabudowy i robót wykończeniowych w  budownictwie – na wystawie nie mogło więc zabraknąć  uczniów placówki. Towarzyszyli im instruktorzy praktycznej nauki zawodu -Robert Rudziński oraz Grzegorz Duma.

– Nasza młodzież od wielu lat odwiedza te targi. Są one doskonałą okazją do podejrzenia szybko postępujących zmian  w technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Praktycznie co roku pojawiają się nowe możliwości, nowe maszyny i nowatorskie pomysły pozwalające na produkcję komponentów. –wyjaśnia Grzegorz Duma.

Targi były też okazją do zapoznania się z procesami technologicznymi  dotyczącymi obróbki drewna, które nie tylko ułatwiają pracę, ale i też zdecydowanie skracają czas produkcji. Dzięki użyciu nowoczesnych maszyn pozwala to też na wprowadzenie sporych oszczędności.

(Visited 19 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz