Mł. Asp. Marcin Żmudzin to nowotomyski „As bezpieczeństwa”

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu również ma swojego „Asa bezpieczeństwa” Został nim mł. Asp. Marcin Żmudzin. To właśnie on cieszy się ogromnym uznaniem społecznym, szacunkiem i zaufaniem w powiecie nowotomyskim. W poniedziałek Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu wręczył funkcjonariuszowi przyznane przez Głos Wielkopolski wyróżnienie.


Laureatów plebiscytu „Asy bezpieczeństwa” poznaliśmy pod koniec maja br. W drodze głosowania sms-owego wyłoniono policjantów-dzielnicowych, którzy cieszyli się największym uznaniem wśród czytelników dziennika Głos Wielkopolski.

Plebiscyt „Asy bezpieczeństwa” to kolejny już konkurs przeprowadzony przez dziennik Głos Wielkopolski wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Tym razem o tytuł dzielnicowego Wielkopolski walczyli wszyscy dzielnicowi pełniący służbę w jednostkach Policji na terenie województwa wielkopolskiego.

Głównym celem plebiscytu, zgodnie z założeniami ministerialnego programu „Dzielnicowy bliżej nas”, było przybliżenie idei służby dzielnicowego i sylwetek policjantów oraz popularyzacja aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której każdy może szybko ustalić nazwisko i numer telefonu swojego dzielnicowego, by w razie potrzeby szybko się z nim skontaktować. Dzielnicowi są tzw. policjantami pierwszego kontaktu. To do nich mieszkańcy w pierwszej kolejności zgłaszają się ze swoimi problemami i to od ich postawy i zaangażowania zależy, czy mieszkańcy danego rejonu będą czuć się bezpiecznie i jak będą postrzegać Policję jako formację służącą społeczeństwu.

Plebiscyt został organizowany przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

6 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste uhonorowanie laureatów. Zwycięzcy odebrali statuetki, nagrody i serdeczne gratulacje z rąk Wojewody Wielkopolskiego pana Zbigniewa Hoffmanna, który objął przedsięwzięcie patronatem honorowym, Redaktora Naczelnego Głosu Wielkopolskiego pana Adama Pawłowskiego, Kierownika Wydziału Audycji Informacyjnych i Publicystycznych TVP3 Poznań pana Romana Wawrzyniaka, viceszefa wielkopolskich policjantów insp. Romana Kustera oraz Przewodniczącego ZW NSZZP woj. wielkopolskiego podinsp. Andrzeja Szarego. W uroczystości uczestniczyli kierownicy komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego oraz naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W zaszczytnym gronie osób wyróżnionych, którzy zdobyli bardzo dużą liczbę głosów znalazł się nasz przedstawiciel. Mł. Asp. Marcin Żmudzin z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu odebrał w miniony poniedziałek z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu mł. Insp. Jarosława Żurka pamiątkowy medal oraz list gratulacyjny.

Życzymy dalszych sukcesów nie tylko zawodowych, ale również tych w życiu prywatnym. Jeszcze raz serdeczne gratulacje!!








(Visited 698 times, 1 visits today)

Leave a Reply