Mikołaj Pertek objął stanowisko dyrektora FIBARO na Europę Centralną

Mikołaj Pertek, zarządzający od ponad dwóch lat polskim oddziałem FIBARO, awansował na stanowisko dyrektora na Europę Centralną. Poza Polską odpowiadać będzie za rozwój FIBARO w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii i Szwajcarii.

Z firmą FIBARO, jedną z wiodących światowych marek systemów smart home z siedzibą w Poznaniu,

Mikołaj Pertek

Mikołaj Pertek jest związany od 2015 roku. Karierę rozpoczął jako manager ds. rozwoju sprzedaży. Pod koniec 2016 roku awansował na stanowisko country managera. Przez cały ten czas zajmował się w firmie rozwojem i intensywną popularyzacją rozwiązań z dziedziny smart home na terenie całej Polski. Swoje zdolności managerskie Mikołaj Pertek rozwija od 2009 roku. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i MBA w ramach programu Franklin University.

Zadaniem nowego dyrektora FIBARO na Europę Centralną będzie powtórzenie w większej skali świetnych wyników, które jako country manager wspólnie z zespołem osiągnął na terenie Polski. Pod jego kierownictwem w 2018 roku wartość sprzedaży systemów smart home FIBARO wzrosła o 47% w stosunku do roku poprzedniego. Tym samym liczba sprzedanych produktów zwiększyła się o 28% w porównaniu z 2017 rokiem.

Osiągnięcie tak dobrych efektów było rezultatem odpowiedniego zdiagnozowania potrzeb klientów i ich rosnącej świadomości. Trendy wzrostowe widać zresztą nie tylko na rynku krajowym, ale też w całym obszarze Środkowej i Wschodniej Europy. Przykładowo w Serbii było to 162%, na Węgrzech 231%, na Słowacji 830%, a w Rosji aż 976%.

Zwiększanie popytu i sprzedaży systemów smart home nie byłoby możliwe bez systematycznej dywersyfikacji kanałów, którymi FIBARO dociera do klientów detalicznych. Chociaż kluczowym kanałem dotarcia jest rozwinięta sieć instalatorska i współpraca z deweloperami, to mocny nacisk kładzie się na jak największe zwiększanie dostępności – dlatego poznański system smart home można nabyć także u dostawców energii, firm telekomunikacyjnych, a także w wiodących sklepach technologicznych i sieciach DIY.O FIBARO

Fibar Group S.A. to innowacyjna firma z Polski działająca w branży IoT (Internet of Things), która w ciągu sześciu lat od rozpoczęcia działalności stała się jedną z wiodących marek na świecie, sprzedając swoje produkty na międzynarodowych rynkach. Fibar Group S.A. zajmuje się produkcją oraz sprzedażą hurtową elementów systemu FIBARO, który jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań automatyki budynkowej dostępnych na rynku. FIBARO opiera się na technologii Z-Wave – to metoda komunikacji, pozwalająca na bezinwazyjną instalację systemu w każdym domu, mieszkaniu czy biurze. System posiada przyjazny i prosty w obsłudze interfejs, który nie sprawi problemu nawet mniej zaawansowanym użytkownikom. FIBARO to system w pełni stworzony, rozwijany i produkowany w Polsce. Więcej informacji na stronie www.fibaro.com.

(Visited 282 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz