Miejskie Granie w parku Starego Browaru. O.S.T.R.

Połowa koncertów w ramach Miejskiego Grania z Żywcem już za nami, a w piątek w Starym Browarze wyjątkowo wyczekiwany występ. Będzie… OSTRO!

4 sierpnia o 20:00 na parkowej scenie zagra ulubiony raper i instrumentalista młodego pokolenia, O.S.T.R.


W tym przypadku możemy powiedzieć w ciemno: czy słońce, czy deszcz, park będzie pękał w szwach!

O.S.T.R. (Adam Ostrowski, rocznik 1980) – muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.

Autor 19 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych, 4 platynowych i jednej potrójnie platynowej płyty. Czterokrotny laureat Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej. Laureat nagrody Bestseller Empiku 2016. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Jego płyty, wydawane z rozmachem w oprawie równej wydaniom specjalnym, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia OLiS.

Doceniony przez ś.p. Czesława Niemena, współpracował wielokrotnie z Michałem Urbaniakiem i braćmi Waglewskimi (Fiszem i Emade). Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. Marka MTV wybrała O.S.T.R. na pierwszego polskiego artystę, którego akustyczny koncert przywrócił polskim widzom format „Unplugged” po 7 latach przerwy. Jego nagrania emitują stacje komercyjne, studenckie, jak i Program Trzeci Polskiego Radia.
Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej,


brytyjskiej i holenderskiej sceny hiphopowej. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills.

Sprzedaż jego ostatniego albumu „Życie po śmierci” przekroczyła 100 tysięcy egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 r. Jego treścią są przeżycia i przemyślenia związane z ważnym wydarzeniem w życiu prywatnym muzyka. Na początku 2015 roku O.S.T.R. przeszedł w szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi ratujący życie zabieg rekonstrukcji płuca.

O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Jest absolwentem łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności w kompozycjach hip-hopowych. Rozpoczynał karierę w kilku lokalnych zespołach, ale szybko dał się poznać solo. Przebił się jako niekwestionowany lider konkursów improwizowanego rapu. Taki właśnie krótki i przypadkowy występ na scenie łódzkiego klubu Prokadencja zapewnił mu w 2001 roku kontrakt na debiutancki album w Asfalt Records. Z wytwórnią tą związany jest do dziś. Przyjaciel swoich fanów, człowiek towarzyski, otwarty, na co dzień skromny. Żonaty, ojciec dwóch synów.

Miejskie Granie to coroczny projekt grupy Żywiec. Cykl koncertów odbywający się w kilku największych miastach w Polsce to doskonała okazja na wysłuchanie czołowych, niszowych artystów polskiej sceny muzycznej. Jako pierwszy, 7 lipca na parkowej scenie Starego Browaru swój repertuar zaprezentował Kortez. Tydzień później wystąpiła tu energiczna Rosalie, a 22 lipca sceną zawładnęła kobieta dynamit – Daria Zawiałow. 12 sierpnia gwiazdą wieczoru będzie Rebeka. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 315 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz