Miejskie Granie w parku Starego Browaru. Miuosh.

Cykl koncertów w ramach Miejskiego Grania z Żywcem powoli dobiega końca. Frekwencja jednak w dalszym ciągu dopisuje, a wakacyjna atmosfera sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Przed nami jeszcze dwa wyjątkowe koncerty. Już w piątek 18 sierpnia o 20:00, na parkowej scenie wystąpi Miuosh, uwielbiany zwłaszcza przez pokolenie millenialsów.


Miuosh, a właściwie Miłosz Borycki to raper, producent, właściciel wytwórni Fandango Records oraz reprezentant śląskiego rapu. W swoich tekstach często podkreśla przywiązanie przede wszystkim do Katowic. Na przestrzeni lat przeszedł niemałą metamorfozę. Od osoby związanej ze środowiskiem reggae, przez trueschoolowego rapera, po szeroko rozumianego artystę, nagrywającego między innymi ze Smolikiem, Budką Suflera, Myslovitz.

Debiutował singlem „Ciężko lekko żyć” nagranym z grupą Projektor, współtworzonym wraz z Puqiem. Równie ciekawymi ekipami, których członkiem był  Miuosh są Perwer Squad, 19SWC i kolaboracje z Bas Tajpanem oraz Onarem.

Karierę solową Miuosh rozpoczął w 2007 roku. Jego album „Projekcje” był pierwszym krążkiem wydanym pod banerem wytwórni Fandango Records. Kolejna solowa płyta Miuosha – „Pogrzeb” pojawiła się w sklepach w 2009 roku. Od 2007 roku po dziś dzień wydał 8 solowych albumów. Lata 2011-2013 to okres, w którym światło dzienne ujrzały dwie znakomite płyty – „Piąta strona świata” oraz „Prosto przed siebie”. Oprócz tego album wydany z Onarem pod koniec 2013 roku również można zaliczyć do tych, które miały ogromny zasięg. Lata 2014 i 2015 zaowocowały w dwie  mocno eksperymentalne płyty – „Pan z Katowic” oraz „Ulice bogów” w całości wyprodukowany przez jednego producenta – Fleczera. Tym razem wśród gości usłyszymy formację The Voices, Kasię Golomską i… Budkę Suflera.
FDG Orkiestra to projekt, który z bogatego dorobku muzycznego Miuosha wydobył to,


co najlepsze, podkręcił brzmienie każdego singla do maksimum mocy, a niektóre rearanżacje utworów pokazały, że nawet grane już tysiące razy kawałki, których liczniki odsłuchań w Internecie dawno przekroczyły już miliony, mogą uderzać w zupełnie nowy i świeży sposób.

W 2015 ukazał się album z katowickiego koncertu w Sali NOSPR, na którym połączenie klasyki i hop-hopu, pokazało, że to tylko dwa pozornie niepasujące do siebie światy. Bohaterem koncertu był Miuosh i utwory z jego ostatnich płyt, przearanżowane na klasyczną nutę. Odpowiedzialny za to był Jimek czyli Radzimir Dębski, który razem z symfonikami katowickiej NOSPR stworzył nową hip-hopową jakość. Rok  2017 przyniesie  najnowszy album Miuosha pt. „POP”.

Lata zaskakujących muzycznych kolaboracji zaowocowały płytą nad wyraz eklektyczną i pełną niestandardowych rozwiązań. Obok Miuosha wystąpią także artyści, którzy do tej pory nie byli kojarzeni z rapem.

Miejskie Granie z Żywcem w parku Starego Browaru na początku lipca zainaugurował Kortez. Każdego kolejnego tygodnia, na scenie można było usłyszeć innych, niszowych artystów polskiej sceny muzycznej, takich jak Rosalie, Daria Zawiałow, O.S.T.R. czy Rebeka. Zwieńczeniem całego cyklu będzie koncert hip-hopowego zespołu Pro8l3m, który na parkowej scenie wystąpi w piątek, 25 sierpnia. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.


 

(Visited 134 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz