Miał prawie 4 promile alkoholu, jest podejrzany o kierowanie samochodem

Policjanci interweniowali wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Z ustaleń wynikało, iż 57-latek jadąc samochodem spowodował kolizję drogową i zatrzymał się na przejeździe kolejowym, przez co spowodował postój pociągu osobowego. Postępowanie w sprawie jest w toku.


W ubiegłym tygodniu policjanci szamotulskiej patrolówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kolizji z udziałem nietrzeźwego kierującego. Doszło do tego w dniu 1 czerwca br. w Ordzinie.

Na miejscu, z relacji świadków, policjanci dowiedzieli się, że kierujący volkswagenem polo podczas wymijania zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w samochód marki Iveco, którego kierujący oczekiwał na możliwość ominięcia robót drogowych. Podejrzany o kierowanie volkswagenem odjechał z miejsca zdarzenia i zatrzymał się dopiero na przejeździe kolejowym, przez co spowodował postój pociągu osobowego. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie, którzy pomogli też usunąć samochód z przejazdu kolejowego.

Po wylegitymowaniu kierującego volkswagenem, okazało się, iż był to 57-letni mieszkaniec gminy Obrzycko. Mężczyzna miał trudności z utrzymaniem równowagi i na pierwszy rzut oka widać było, iż znajduje się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez policjantów badanie, potwierdziło tylko te podejrzenia. 57-latek miał 3,92 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie, okazało się, iż miał wcześniej zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dodatkowo, policjanci ustalili też, iż samochód, którym kierował nie posiadał przeglądu ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Policjanci zatrzymali 57-latka. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w sprawie jest jednak nadal w toku. Policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku ustalają, czy na przejeździe kolejowym mogło dojść do możliwości spowodowania katastrofy. 57-latek odpowie też przed sądem za wykroczenia o których popełnienie jest podejrzewany.

Grozi mu więzienie, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

asp. S. Chuda/szamotuly.policja.gov.pl/

(Visited 56 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz