Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże i narkotyki

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn. Starszy z nich odpowie m.in. za kradzież alkoholu o wartości blisko 600 zł. Kiedy w trakcie przeszukania mieszkania do drzwi zapukał jego kolega, wtedy otworzyli mu policjanci. Zaczął uciekać. Miał przy sobie blisko 100 gram amfetaminy. Mieszkańcy Piły teraz odpowiedzą przed Sądem. Grozi im kara odpowiednio do 8 i 5 lat więzienia.


19 października br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile został poinformowany, że na terenie jednego z marketów w Pile mężczyzna ukradł kilka butelek alkoholu o wartości blisko 600 zł. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, gdzie ochroniarz poinformował, że mężczyzna oddalił się, przekazując jednocześnie rysopis oraz ewentualne miejsce, gdzie może przebywać.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania amatora drogich alkoholi. Policjanci zatrzymali mężczyznę po kilkunastu minutach na terenie centrum handlowego. Trafił on do policyjnego aresztu. Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, że zatrzymany mężczyzna ukradł w kilku innych sklepach towar o wartości ponad tysiąca złotych.

Policjanci podczas przeszukania mieszkania mężczyzny odzyskali skradzione wcześniej mienie. Dodatkowo mundurowi w lodówce znaleźli kilka porcji amfetaminy. W trakcie przeszukania do mieszkania przyszedł kolega zatrzymanego i wtedy drzwi otworzyli mu policjanci. Próbował uciekać, ale szybko został zatrzymany przez mundurowych. Miał przy sobie blisko 100 gram amfetaminy.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Piły w wieku 32 i 35 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im kara odpowiednio do 8 i 5 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska/pila.policja.gov.pl/

(Visited 386 times, 1 visits today)

Leave a Reply