Matka i syn zatrzymani w sprawie kradzieży

Policjanci z Dusznik zatrzymali matkę oraz jej syna podejrzanych o kradzieże elementów ogrodzenia z jednego z gospodarstw z terenu gminy. Mężczyzna oraz kobieta usłyszeli zarzuty. Grozi im kara więzienia.


W minionym tygodniu (25 października), policjanci z Dusznik otrzymali informację o tym, iż w okolicy jednego z gospodarstw z terenu gminy Duszniki porusza się po raz kolejny samochód marki Opel Astra, który wzbudza podejrzenie mieszkańców.

Policjanci zatrzymali ten pojazd do kontroli w Niewierzu. Okazało się, iż samochodem jechał 38-letni mieszkaniec gminy Buk wraz ze swoją 62-letnią matką. W samochodzie policjanci zauważyli metalowe słupki ogrodzeniowe.

W trakcie dalszych ustaleń, policjanci dowiedzieli się, że słupki te pochodzą z ogrodzenia jednego z gospodarstw z terenu gminy Duszniki. W związku z powyższym mundurowi przeszukali też miejsce zamieszkania podejrzanych. W trakcie tych działań, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne elementy ogrodzenia. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż do kradzieży dochodziło w okresie od 19 do 25 października, a poszkodowany straty wycenił na około 2 500 zł.

38-latek oraz 62-latka zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

asp. S. Chuda/szamotuly.policja.gov.pl/

(Visited 1 513 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz