Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Wożniak na Spotkaniu Przedsiębiorców w Bolewicach, Gmina Miedzichowo

W Gminie Miedzichowo tradycją stało się już coroczne spotkanie dla przedsiębiorców, stowarzyszeń, organizacji i instytucji z terenu Gminy. Impreza ta daje możliwość spotkania się wszystkim chętnym przedstawicielom ze wspomnianych grup społecznych i zawodowych Gminy.


Na zaproszenie Wójta Gminy Stanisława Piechoty odpowiedzieli m.in.: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Senator RP Jan Filip Libicki, Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński, Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Piotr Długosz, Burmistrz Miasta i Gminy Opalenica Tomasz Szulc, Zastępca Burmistrza Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Tomyśl Adrianna Zielińska, Dyrektor Muzeum Narodowego i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie Jan Maćkowiak i wielu innych zacnych gości.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Wójta Gminy Stanisława Piechoty, który podsumował rok 2019 pod kątem najważniejszych inwestycji i projektów realizowanych przez gminę Miedzichowo. Pan Wójt przybliżył również informacje w zakresie działalności kulturalnej podejmowanej w gminie Miedzichowo, opowiedział o zdobytych nagrodach i wyróżnieniach oraz określił plany na najbliższą przyszłość .

Podczas tegorocznej gali Wójt Gminy dr Stanisław Piechota złożył podziękowania za bezinteresowną pomoc przy realizacji zadań Gminy, które otrzymali:

  • Zbigniew Markowski, który odebrał wyróżnienie w imieniu Mariusza Bożka – Prezesa Zarządu Nowotomyskiej Izby Gospodarczej,
  • Adam Szygenda – Dyrektor Regionalny ds. sieci wewnętrznej Europejskiego Funduszu Leasingowego
  • Edward Cynka – właściciel firmy CYNK s.c.

Następnie nadszedł czas wręczania szczególnych statuetek „Przyjaciel Gminy Miedzichowo”. Statuetki wręczane są osobom i instytucjom za bezinteresowną pomoc przy realizacji zadań Gminy, realizacji zadań gospodarczych i kulturalnych w Gminie Miedzichowo oraz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa.

Charakterystyczne i wyjątkowe szklane serce Wójt Gminy dr Stanisław Piechota wręczył:

  • Markowi Woźniakowi – Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego,
  • Janowi Maćkowiakowi Dyrektorowi Muzeum Narodowego i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie
  • Tomaszowi Górawskiemu – właścicielowi firmy „Usługi, roboty ziemne i ogólnobudowlane”.

Dużo emocji i wzruszeń wywołała część artystyczna spotkania. Goście mieli przyjemność wysłuchać koncertu noworocznego w wykonaniu solistki Teatru Muzycznego w Łodzi Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej wraz z zespołem. 

Kulminacyjnym momentem VIII Spotkania Noworocznego dla Przedsiębiorców Stowarzyszeń, Organizacji i Instytucji z Gminy Miedzichowo było przyznanie po raz siódmy z rzędu prestiżowej statuetki „Kreatywny Przedsiębiorca”. Nadanie tytułu jest docenieniem szczególnych osiągnięć w zakresie infrastruktury gospodarczej i społecznej na terenie gminy Miedzichowo. Warunkiem otrzymania statuetki jest nie tylko prowadzenie działalności gospodarczej, ale także duże i bezinteresowne angażowanie się w inicjatywy na terenie gminy.

Ten zaszczytny tytuł zdobył Pan Mirosław Patan, właściciel Zakładu Stolarskiego Mirosław Patan, który od wielu lat współpracuje z Urzędem Gminy.

Zakład Stolarski Pana Patana istnieje od 1.12.1990r. Do jego założenia, przyczynił się fakt, że Pan Mirosław zawsze marzył o swojej działalność, która będzie związana z wyuczonym zawodem, jakim jest stolarz. Początkowo pracował sam. Wykonywał małe zamówienia. Z czasem zaczęło przybywać pracy więc zatrudnił pracowników oraz uczniów. Firma stolarska Mirosława Patana zajmuje się wykonywaniem wyrobów stolarskich według indywidualnych projektów. W swojej ofercie ma takie wyroby jak: schody, drzwi drewniane zewnętrzne i wewnętrzne, meble drewniane, balustrady oraz meble ogrodowe.

W związku z coraz większym popytem na wyroby drewniane, oferta zakładu jest nieustannie poszerzana. Zakład funkcjonuje na rynku prawie 30 lat.

Uwieńczeniem spotkania było wspólne wzniesienie toastu i życzenia kolejnych lat owocnej współpracy oraz rozwoju gminy Miedzichowo.

Imprezę poprowadziła Pani Karolina Łotecka- Sekretarz Gminy Miedzichowo.

Spotkanie wsparł Europejski Fundusz Leasingowy SA oddział w Poznaniu. Za okazane wsparcie bardzo dziękujemy

(Visited 177 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz