MAREK ŁUKASZYK – PREZES B.BRAUN AVITUM POLSKA PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

Niezwykle lubiany i szanowany jako szef oraz jako człowiek, Marek Łukaszyk – prezes firmy B.Braun Avitum Polska wkrótce przejdzie na emeryturę. Przez 17 lat zbudował sprawny zespół ludzi i stworzył jedną z wiodących firm na rynku leczenia nerkozastępczego. Oficjalne pożegnanie przygotowali mu pracownicy oraz członkowie rady nadzorczej.


Marek Łukaszyk z sukcesem współtworzył firmę Avitum, która 17 lat temu rozpoczęła usługi dla pacjentów z przewlekłą chorobą nerek. Avitum zajmuje się dializowaniem osób z niewydolnością nerek polegającym na usuwaniu z krwi pacjenta toksycznych związków.

Sukces firmy był budowany przez jej prezesa, który dzięki świetnemu kontaktowi z ludźmi i umiejętnościom menedżerskim stworzył sprawnie działającą firmę. W 2002 roku zarejestrowane zostało przedsiebiorstwo ECB Polska, które posiadało dwie stacje dializ w Zgierzu i Drezdenku. Rok później kierowana przez prezesa Łukaszyka firma zmienia nazwę na Avitum i otwiera cztery nowe stacje dializ, w tym Nowym Tomyślu. Wkrótce, pod sprawnymi rządami prezesa Łukaszyka, firma rozrasta się do 19 stacji dializ w całej Polsce. Avitum prowadzi zabiegi nerkozastępcze dla ponad 1600 pacjentów, zajmuje się sprzedażą produktów do dializ i serwisem maszyn.

Marek Łukaszyk ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. W 1986 rozpoczął pracę w nowotomyskiej Chifie jako specjalista do spraw ekonomicznych. Wkrótce zostaje wicedyrektorem ds. sprzedaży i finansów – Chifa. Po wejściu do firmy partnera strategicznego Aesculap AG, Marek Łukaszyk zaczyna pełnić fukcję wiceprezesa ds. handlowych Aeskulap Chifa. Z sukcesem rozwija  sprzedaż instrumentów chirurgicznych, ortopedii oraz produktów do dializ. Przyczynia się do znalezienia lokalizacji pod budowę nowej fabryki narzędzi chirurgicznych w Radzyniu Podlaskim. W 2002 roku podejmuje nowe wyzwanie i rozwija sieć stacji dializ. Po 17 latach prezesowania przechodzi na emeryturę przekazując kierowanie firmą młodszym kolegom. Z pewnością teraz znajdzie więcej czasu na swoje pasje – podróżowanie, narciarstwo i słuchanie muzyki. 

BBraun Avitum Polska należy do koncernu BBraun posiadającego stacje dializ na całym świecie,

To stabilna firma gwarantująca najwyższą jakość zabiegów popartą wieloletnim doświadczeniem. W BBraun Avitum Polska obowiązują restrykcyjnie przestrzegane procedury medyczne, dzięki czemu pacjenci mogą czuć się bezpiecznie podczas wielogodzinnych dializ. Stacje należące do BBraun Avitum Polska mają podpisane umowy z NFZ na świadczenie zabiegów dializacyjnych, dlatego pacjenci nie wydają na zabiegi ani złotówki z własnej kieszeni.

zdjęcia : Michał Marciniak

(Visited 1 944 times, 1 visits today)

Leave a Reply