Malarstwo Katarzyny Kudełki w nowotomyskiej bibliotece

W poniedziałek , 18 września w Galerii na piętrze nowotomyskiej biblioteki, w ramach cyklu: wyszukiwarkatalentow.pl, odbył się wernisaż prac  nowotomyślanki – Katarzyny Kudełki.


Jej zróżnicowane tematycznie obrazy przyciągnęły do biblioteki spore grono miejscowych admiratorów sztuki, znajomych, przyjaciół i rodzinę. Przy domowych wypiekach ręki mamy artystki długo toczyły się kuluarowe rozmowy o sztuce i tworzeniu.

Prezentowane obrazy zrobiły ogromne wrażenie na zwiedzających, chociaż sama twórczyni przyznaje, że maluje jedynie w wolnych chwilach, amatorsko, ciągle poszukując środków wyrazu i doskonaląc swój artystyczny warsztat. Podejmuje próby malowania farbami olejnymi, akrylowymi oraz pastelami. Maluje pejzaże, akty i wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne, które cechuje ekspresja i mocny kolor. W większości jej prace powstają spontanicznie, zainspirowane literaturą, filmami, otaczającą przyrodą, architekturą. Na co dzień pracuje jako nauczycielka w szkole Podstawowej im. Bolesława Malinowskiego w Chmielinku. Znajduje jednak również czas na angażowanie się w życie społeczne i kulturalne.

Dedykację muzyczną tego wieczoru sprawiła Patrycja Spychała, uczennica klasy śpiewu Katarzyny Halasz Prywatnego Ogniska Muzycznego w Nowym Tomyślu. Swym aksamitnym, pięknym głosem wprowadziła gości w ten niecodzienny klimat wystawy.

Tradycyjnie podczas wernisażu odbyło się losowanie jednej z prac artysty. Jej szczęśliwym posiadaczem został Dariusz Maziec.


(Visited 142 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz