Mając blisko 5 promili alkoholu zdecydował się kierować samochodem.

Mając blisko 5 promili alkoholu zdecydował się kierować samochodem. Skrajnie nieodpowiedzialny 49-letni kierowca pojazdu marki Peugeot w miejscowości Ludwików w powiecie ostrowskim został zatrzymany do kontroli przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności oraz przepadek mienia.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu!

Ostatnie dni niosą za sobą bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnie niepokojące są przypadki, w których sprawcami okazują się kierujący pojazdami w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działających środków. Od 4 lipca br. na terenie województwa wielkopolskiego prowadzone będą zintensyfikowane kontrole trzeźwości.

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu

 

 

(Visited 817 times, 1 visits today)

One thought on “Mając blisko 5 promili alkoholu zdecydował się kierować samochodem.

  • 2 lipca, 2024 at 10:49 pm
    Permalink

    „Skrajnie nieodpowiedzialny” dobre sobie… normalny człowiek przy 3 promilach spał by zaszczany w rowie, to że miał 5 promili i jechał autem może sugerować że to zaprawiony alkus, brakuje szczegółów typu; kogoś „zaniepokoiła jazda wężykiem”… a to sugeruje że wpadł podczas rutynowej kontroli

    Reply

Leave a Reply