MAJĄC BLISKO 2,5 PROMILA ALKOHOLU PRZEWOZIŁ DZIECI

Policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, którzy wiózł samochodem dwoje dzieci. Kierujący tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał zawieźć je do przedszkola.


Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 32-latek został zatrzymany, grozi mu kara do 2 lat więzienia.

29 kwietnia br. około godziny 9:00 w miejscowości Śliwniki na jednym ze skrzyżowań doszło do niebezpiecznej sytuacji. Mężczyzna, który kierował osobowym golfem będąc na jednym ze skrzyżowań najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wypadł z tej drogi i wjechał do przydrożnego rowu.

W aucie, oprócz kierowcy znajdowało się dwoje dzieci w wieku 3 i 4 lat. Gdy na miejsce dojechali policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 32-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do policyjnego aresztu, natomiast dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysokie świadczenie pieniężne na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.

(Visited 438 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz