Mając 3 promile alkoholu w organizmie jechał 10-cio tonową ciężarówką. Dzielnicowi udaremnili mu dalszą jazdę

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie szybko i skutecznie udaremnili dalszą jazdę 36-letniemu mieszkańcowi gminy Krzywiń. Mężczyzna mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie kierował ciężarówką i wiózł filtry paliwa oraz oleju do samochodów,


w sumie towar ważący około 10 ton. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

3 sierpnia br., około godz. 12.15, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie zadzwoniła zaniepokojona osoba, która powiadomiła dyżurnego o tym, że kierujący ciężarówką na drodze wojewódzkiej relacji Dolsk – Poznań porusza się całą szerokością jezdni.

Sprawą natychmiast zajęli się dzielnicowi. Policjanci na obwodnicy Śremu zauważyli samochód ciężarowy, którego kierujący faktycznie zjeżdżał ze swojego pasa. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Ostatecznie, po krótkim pościgu, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Man wraz z naczepą marki Wielton.

Kierujący ciężarówką, 36-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, podczas rozmowy z dzielnicowymi wypowiadał się nielogicznie i mundurowi czuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna wręcz zataczał się, kiedy wyszedł z ciężarówki. Okazało się, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Policjanci, podczas zabezpieczania pojazdu, w kabinie samochodu zauważyli butelki po wódce oraz puszki po piwie. Natomiast naczepa była załadowana towarem, który ważył około 10 ton, były to filtry paliwa i oleju do samochodów.

Dzielnicowi zatrzymali 36-latkowi uprawnienia do kierowania, a także dowody rejestracyjne od pojazdu marki Man oraz naczepy, bowiem zestaw pojazdów nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie.

Być może dzięki obywatelskiej postawie osoby, która powiadomiła dyżurnego o sytuacji na drodze oraz błyskawicznej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Teraz nieodpowiedzialny kierowca ciężarówki, który zagrażał sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego, odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

(Visited 174 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz