Leżakowanie pod kasztanowcem – Stary Browar otwiera letni sezon w Parku

Wiosną i latem wystarczy godzina dobrej pogody, żeby wypełnił się ludźmi. O jakim miejscu mowa? Park Starego Browaru to uwielbiany przez Poznaniaków i zachwycający turystów miejski ogród. Od niedzieli na parkowych trawnikach goście Browaru znowu będą mogli odpoczywać na wygodnych leżakach. Na Dziedziniec powróciły także wakacyjne knajpki.


Park Starego Browaru zyskał popularność nie tylko ze względu na komfortową lokalizację w samym sercu Poznania. Cały teren jest gęsto zadrzewiony. Rosną tu m.in. piękne kasztanowce, lipy, platany i wiele innych gatunków drzew liściastych. Latem to najlepsze miejsce w centrum, żeby odetchnąć od upału. Co roku, od maja do ostatnich ciepłych dni jesieni Browar udostępnia swoim klientom kilkaset leżaków, zachęcając do korzystania z uroków Parku.

W kalifornijskim stylu

Relaks na leżakach można połączyć z wizytą w miejscowych restauracjach i kawiarniach. Na skraju Parku, przy Dziedzińcu Starego Browaru stanęła znowu kultowa wakacyjna knajpka Weranda Take Away. To “młodsza siostra” Weranda Lunch & Wine – restauracji mieszczącej się w budynku Suszni po drugiej stronie Dziedzińca. Weranda Take Away uwielbiana jest przez młodych Poznaniaków. Do lokalnego zwyczaju należy już spędzanie niedzielnych przedpołudni na leżakach wokół werandowego baru. W weekendy właściciele knajpki organizują występy poznańskich muzyków i DJ-ów. Co roku staramy się delikatnie zmieniać koncepcję miejsca – mówi Sabina Palmowska z zespołu Weranda Family. Wybieramy zawsze nowy motyw przewodni, wokół którego budujemy cały projekt: wystrój, detale i menu. Podążamy za trendami, dbając jednocześnie o nasz unikalny werandowy charakter. Inspiracją na nadchodzące lato właściciele ogłosili słoneczną Kalifornię. W tym sezonie Weranda Take Away oprócz flagowych lekkich drinków serwuje amerykańskie hot-dogi, także w wersji wege. Zespół Weranda Family zdecydował się także na ważny proekolocziny ruch, rezygnując z plastikowych naczyń i sztućców. Zdecydowaliśmy się na całkowitą rezygnację z plastiku, choć jak się okazało, to nie do końca łatwe zadanie – mówi Palmowska. Mamy jednak nadzieję, że inne miejsca również zdecydują się na ten niełatwy dla gastronomi, ale wielki krok dla środowiska.

Lody w designerskim kontenerze

Kolejny wakacyjny pop-up, który w maju powrócił do Starego Browaru, to Lodovnia. Mobilna lodziarnia mieści się na Dziedzińcu, obok wieży zegarowej w designerskim kontenerze projektu poznańskiego studia Mode:lina. Specjalnością Lodovni są rzemieślnicze lody z najlepszych składników. Lodziarnia serwuje ich różne rodzaje i smaki, m.in. tradycyjne lody śmietankowe, wykonywane na bazie przepisu z lat 50tych czy autorskie sorbety na patyku z zatopionymi świeżymi owocami.

W tym sezonie w Parku Starego Browaru nie zabraknie również wakacyjnych eventów. W najbliższą niedzielę, 19 maja w Parku zgromadzi się kilkuset fanów biegania. W ramach imprezy Miejska Mila organizowanej przez ekipę Pomaganie przez Bieganie uczestnicy będą ścigać się w sztafetowym biegu przez Stary Browar, z którego dochód wesprze Fundację Dar Szpiku. W czerwcu do Parku powrócą regularne otwarte zajęcia z jogi przyciągające setki Poznaniaków. W lipcu z kolei ruszy jedno z najpopularniejszych poznańskich kin plenerowych na Dziedzińcu.

(Visited 258 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz