Kulturalna sobota i sportowa niedziela w Starym Browarze

W najbliższą sobotę, w Noc Muzeów swój finał będzie miał trwający w Starym Browarze Poznań Design Festiwal. Wystawy pod wspólnym hasłem “Atmosfera” będzie można oglądać aż do 22:00, a po wybranych ekspozycjach odwiedzających oprowadzą kuratorzy. Niedziela będzie w Starym Browarze świętem sportu. Kilkuset biegaczy wystartuje w wyjątkowym biegu charytatywnym po centrum handlowym.


Poznań Design Festiwal na Noc Muzeów

Zeszłotygodniowy wernisaż Poznań Design Festiwal przyciągnął tłumy. Ci, którzy nie obejrzeli jeszcze festiwalowych wystaw w Starym Browarze, mają taką szansą do soboty, aż do 22:00. W Noc Muzeów ekspozycje będą czynne dłużej, nie zabraknie też wydarzeń specjalnych. O godz. 15:00 w Pasażu, obok Leoparku, odbędą się rodzinne warsztaty z robienia latawców. Żeby wziąć w nich udział trzeba zgłosić się przez stronę internetową Festiwalu. Od godz. 16:00 na Dziedzińcu będzie działać otwarta pracownia graficzna. Goście będą mogli podglądać proces pracy w technice sitodruku lub dołączyć do warsztatów. W Słodowni +1 o 18:00 pod hasłem “Cinema Design” odbędzie się prezentacja filmów Wydziału Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 20:00 w Galerii na Dziedzińcu będą trwały kuratorskie oprowadzania po wystawach. Arkadiusz Szwed opowie o działalności i ekspozycji prac studia ceramicznego poznańskiej School of Form. Drugie oprowadzanie poprowadzą kuratorzy wystawy “Aeronauci”: Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis z grupy Centrala. Wstęp na oprowadzania jest bezpłatny. Szczegóły na temat wydarzeń w ramach Nocy Muzeów na stronie Festiwalu: http://2019.poznandesignfestiwal.pl/

Poznań Design Festiwal (PDF) to wydarzenie promujące design jako sposób myślenia i twórczego rozwiązywania istotnych społecznie i ekologicznie problemów. Tegoroczna edycja festiwalu pod hasłem “Atmosfera” poświęcona jest tematom takim jak globalne i lokalne zmiany klimatu, smog, hałas i światło. Gospodarzem 6. edycji Festiwalu jest Stary Browar. Wystawy designu można oglądać w Galerii na Dziedzińcu, ale także w przestrzeni Centrum i w Słodowni.

Miejska Mila: sztafeta biegowa w centrum handlowym

W najbliższą niedzielę, 19 maja, Stary Browar opanują biegacze. Miejska Mila to charytatywny bieg sztafetowy (5 x 1609 m). Jego trasa prowadzić będzie przez Park i wnętrza Browaru. Głównemu wyścigowi towarzyszą dziecięcy bieg Gzuba i rywalizacja seniorów. Inicjatorem imprezy jest zespół Pomaganie przez Bieganie, a dochód z niej wesprze podopiecznych fundacji “Dar Szpiku”.

W wyścigu weźmie udział kilkuset biegaczy i ponad setka dzieci. Do rywalizacji można jeszcze dołączyć, kontaktując się organizatorami biegu na stronie czarnamila.pl lub odwiedzając biuro zawodów na Dziedzińcu w Starym Browarze, które będzie czynne od soboty, od godz. 12:00. Dystans, jaki w czasie biegu pokonać musi każdy uczestnik jest niewielki i przyjazny nawet dla początkujących biegaczy. Dołączyć do wyścigu warto także ze względu na nagrody, jakie przygotowali organizatorzy i sponsorzy. Zwycięska drużyna wróci do domu na rowerach, otrzyma czek wysokości 1500 złotych oraz dodatkowe nagrody i vouchery. O podobne nagrody powalczą drużyny seniorskie. Na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji i upominków w pakiecie startowym. Na wydarzenie organizatorzy zapraszają także kibiców. Nie zabraknie sportowych emocji i atrakcji w czasie towarzyszącego wyścigowi pikniku w Parku.

 

Miejska Mila – charytatywny bieg sztafetowy

19 maja, niedziela

Park Starego Browaru

Start biegu – kategoria Open i Senior – godz. 11:00

Wręczenie i losowanie nagród – godz. 12:30-13:00

Start Biegu Gzuba – kategoria dzieci – godz. 14:00

Dekoracja i wręczenie nagród dla uczestników Biegu Gzuba – godz. 14:30

Biuro zawodów na Dziedzińcu czynne:

18 maja, sobota w godz. 12:00 – 18:00

19 maja, niedziela w godz. 8:00 – 13:00

 

 

 

(Visited 38 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz