La Ruina, Raj i pół świata w Starym Browarze -„Lubię”. Wystawa fotograficzna i spotkanie autorskie.

La Ruina, Raj i pół świata w Starym Browarze

 „Lubię”. Wystawa fotograficzna i spotkanie autorskie. 22 lutego-15 marca 2017

 Odważni, twórczy, z pasją – takich ludzi od lat wspiera Stary Browar. Tym razem jego gośćmi będą Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak, właściciele „La Ruiny” i „Raju”, bez których mało kto potrafi sobie wyobrazić dziś poznańską Śródkę. W Starym Browarze odbędzie się spotkanie autorskie i wystawa przybliżająca ich najnowszy projekt, „Lubię”.

Chętnie wspieramy poznańskie inicjatywy, które łączy talent, ciężka praca i dążenie, żeby tworzyć coś, co sprawi największą przyjemność innym. Jest to bliskie DNA Starego Browaru. – mówi Joanna Tupalska, Creative Marketing Manager Starego Browaru. Od lat promujemy związanych z Poznaniem twórców, jak Filip Springer, czy wielkopolskich designerów, np. w Atrium można oglądać teraz prace projektantów związanych z Fundacją Nowymodel.org. Regularnie spotyka się u nas lokalne, obecnie jedno z najprężniejszych w Polsce, biznesowe środowisko start-upowe, od lat gościmy też utalentowane dzieci i młodzież z poznańskich szkół muzycznych w ramach koncertów „Młodzi wirtuozi na Szachownicy”. Cieszymy się, że do tego grona dołączają twórcy „La Ruiny” i „Raju”. To miejsca z duszą, podobnie jak Stary Browar realizujące się poprzez ambitne cele na co dzień, z pasją dzielące się owocami swojej pracy, filozofią i pomysłem na lepsze życie. Dzięki takiemu podejściu powstają wyjątkowe miejsca. Wiele takich autorskich konceptów kulinarnych znajduje się w Starym Browarze, by wymienić Werandę, Projekt Kuchnia, Piano Bar, Le Targ, Petit Paris, Ghiacci czy Blow Up Hall 5050 z chefem Tomaszem Purolem – dodaje Joanna Tupalska.

 Czym jest „Lubię”

Przez samych autorów „Lubię” nazywane jest „Atlasem z przepisami”, to ponad 300 stron ze zdjęciami ze wspólnych podróży po świecie, opowieści o nich samych, gościach i przyjaciołach kultowej kawiarni i restauracji na Śródce oraz – oczywiście – przepisów. To rzecz do czytania, przeglądania i gotowania. Została wydana przez autorów i właścicieli „La Ruiny” oraz „Raju” Monikę Mądrą-Pawlak i Jana Pawlaka samodzielnie, aby uniknąć presji wydawców i przełożyć na papier dokładnie to, czym pragną się podzielić, tak samo jak z przygotowywanym przez nich jedzeniem. Dostępna jest w ich lokalach oraz wybranych księgarniach, m.in. w słynnej nie tylko w Poznaniu „Bookarest”, mieszczącej się w Starym Browarze. O wyjątkowości projektu może też świadczyć mocny zespół jego patronów: Wysokie Obcasy, Kukbuk, National Geographic Traveller, Kuchnia+ i Zwykłe Życie, a ostatnio także Bookarest i Stary Browar.

 Jest tam i o mnie, bo gdyby nie oni, moje życie nie stanęłoby pewnego dnia na głowie, a ja nie zaczęłabym myśleć o Poznaniu jak o drugim domu. Ich podróżowanie i pomysł na sposób, w jaki odkrywają świat, jest specyficzny: szukają „najprawdziwszego”, „najlepszego”: klimatu, jedzenia i ludzi, którzy go tworzą.” – pisze Eliza Mórawska z White Plate.

Spotkanie z autorami

22 lutego o godz. 18:00 w Słodowni +1 odbędzie się spotkanie z Moniką Mądrą-Pawlak – autorką ponad 70 receptur i Janem Pawlakiem – autorem zdjęć w „Lubię”. Opowiedzą oni o wojażach po świecie, odkrywaniu nowych smaków i lądów, o Śródce, knajpach i kolejnych, podróżniczych planach. W czasie spotkania będzie można nabyć książkę, otrzymać dedykację i porozmawiać z autorami. Później wydawnictwo dostępne będzie w księgarni „Bookarest” (Atrium +1) do wyczerpania nakładu. Wstęp wolny.

Wystawa fotograficzna

Od 22 lutego do 15 marca 2017 roku w Atrium Starego Browaru, w pobliżu rzeźby Igora Mitoraja, będzie można obejrzeć kilkadziesiąt fotografii z „Lubię”. Przedstawiają one spotkanych ludzi, krajobrazy, miejsca, potrawy z odwiedzonych przez Monikę i Jana krajów, m.in. Boliwii, Hongkongu, Izraela, Kambodży, Kuby, Laosu, Maroka, Peru, Portugalii, Sri Lanki, Szwecji, Tajlandii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Wietnamu, Włoch i z poznańskiej Śródki. Wstęp wolny, otwarta w godzinach działania Starego Browaru.

Stary Browar to unikalne miejsce łączące funkcje centrum handlowego i kulturalnego. Znajduje się w nim ponad 200 sklepów (w tym wiele polskich projektantów i marek premium), około 30 restauracji i kawiarni, multipleks, kluby muzyczne, biura, centrum medyczne, ***** hotel Blow Up Hall 5050, siedziba i scena „Stary Browar Nowy Taniec” oraz 4-hektarowy park. Zrewitalizowany i rozbudowany obiekt XIX-wiecznego browaru na zawsze zmienił oblicze centrum Poznania, stając się jedną z jego głównych atrakcji. Odwiedzany jest przez blisko milion osób miesięcznie. To flagowa realizacja „Idei 50/50” Grażyny Kulczyk, oznaczającej, że 50% każdego jej przedsięwzięcia stanowi sztuka. Idea ta realizowana jest także przez nowego właściciela, fundusz Deutsche Asset Management, który nabył Stary Browar w listopadzie 2015 r. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, ostatnio Doskonałości Mody 2016 „Twojego Stylu” w kategorii Wydarzenie Roku za Klub Starego Browaru, autorski program lojalnościowy dla klientów.

(Visited 503 times, 1 visits today)

Leave a Reply