Biofarm Basket Junior Poznań rozpoczyna walkę o awans do Finałów Mistrzostw Polski U20

Już w najbliższy piątek 10 lutego Biofarm Basket Junior Poznań rozpoczyna walkę o awans do Finałów Mistrzostw Polski U20. Zespół prowadzony przez Przemysława Szurka wystąpi w Grupie II razem z MKS Dąbrową Górniczą, STK Czarni Perla Słupsk i UKS Gim 92 Ursynów Warszawa – gospodarzem turnieju.  
Drużyna Biofarm Basket Junior jak burza przeszła przez rozgrywki wojewódzkie, a potem strefowe i bez problemu uzyskała awans do półfinałów MP U20. W turnieju rozgrywanym w najbliższy weekend w Warszawie rywale będą już znacznie trudniejsi, mimo tego poznaniacy nie powinni mieć problemu z awansem do dalszego etapu MP.
W zespole Biofarm Basket Junior będzie występować czterech zawodników, występujących na co dzień na parkietach pierwszoligowych – Mikołaj Kurpisz, Szymon Ryżek, Patryk Stankowski i Dawid Gruszczyński. Czy ich pierwszoligowe doświadczenie może być decydujące w meczach drużyny U20? – To są ograni chłopacy i teraz pytanie, czy pokażą to w meczach U20. Dla tej czwórki to nie będą już pierwsze finały U20, mają doświadczenie z poprzednich edycji. Czy to wykorzystają i na ile wykorzystają, zależy tylko od nich – stwierdził trener Szurek.
Biofarm Basket Junior do Warszawy pojedzie wzmocniony 19-letnim Michałem Samsonowiczem, który obecny sezon spędził na drugoligowych parkietach w barwach SMS PZKosz Władysławowo, będąc jedną z czołowych postaci drużyny zajmującej obecnie 3. miejsce w tabeli 2LM.
Do finałów MP U20 awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.
Terminarz gier BBJP U20 w Warszawie:
piątek 10.02.2017, godz. 17:30 Biofarm Basket Junior Poznań – STK Czarni Perla Słupsk
sobota 11.02.2017, godz. 11:30 Biofarm Basket Junior Poznań – MKS Dąbrowa Górnicza
niedziela 12.02.2017, godz. 14:00 UKS Gim 92 Ursynów Warszawa – Biofarm Basket Junior Poznań
(Visited 99 times, 1 visits today)

Leave a Reply