Kradł olej napędowy posługując się firmową kartą paliwową

Leszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który będąc pracownikiem firmy transportowej, przy użyciu tzw. karty paliwowej, tankował paliwo do kanistrów, a następnie je sprzedawał. To 39-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.


Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że w jednej z miejscowych firm transportowych ktoś kradnie paliwo. W trakcie policyjnych ustaleń wyszło na jaw, że jeden z kierowców zatrudnionych w firmie, w trakcie 2 tygodnia listopada 2019 roku, regularnie kradł olej napędowy. Wyglądało to w ten sposób, że na stacjach benzynowych tankował paliwo do kanistrów korzystając z firmowej karty paliwowej. W ten sposób w trakcie dwóch tygodni skradł ponad 2 tysiące litrów paliwa na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

7 stycznia br. został zatrzymany przez policjantów w miejscu swojego zamieszkania. To 39-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Trafił do policyjnego aresztu, a następnie śledczy ogłosili mu 12 zarzutów kradzieży paliwa na łączną kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że skradziony towar sprzedawał różnym osobom po okazyjnej cenie. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka

(Visited 539 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz