Kosmiczna wystawa w Miedzichowie

Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego zmieniają się pory roku lub długość dnia i nocy? Czym są zaćmienia Słońca i Księżyca? Odpowiedzi znajdziecie w książce Niesamowity Wszechświat Karoliny Bąkowskiej. W naszej miedzichowskiej bibliotece dzięki wydawnictwie Nasza Księgarnia zobaczyć możecie także niesamowite ilustracje na planszach  Asi Gwis do Niesamowitego Wszechświata. Gośćmi, którzy nas przy tej okazji odwiedzili to uczniowie klasy I, II oraz III z wychowawczyniami  ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp . z Miedzichowa.


Na zajęciach, których głównym tematem była książka „Niesamowity wszechświat”  i poświęconej jej wystawie, uczniowie mieli okazję popisać się swoją wiedzą. Rozmawialiśmy o strefach czasowych, układzie słonecznym, planetach i gwiazdozbiorach. Powstały rysunki kosmicznych światów, fantastyczne rakiety i gwiezdne niebo. Wspólnie układaliśmy puzzle, dowiedzieliśmy się ile wspólnego ma mitologia i kosmos.

Wystawę  wydawnictwa Nasza Księgarnia można oglądać w bibliotece w Miedzichowie, do końca stycznia 2020 roku.

Autorka: Karolina Bąkowska poświęciła się astronomii, ma doktorat z fizyki o tej specjalności. Już w wieku dwóch lat pytała, gdzie na niebie jest Kasjopeja oraz dlaczego Słońce świeci.

Ilustratorka: Asia Gwis – graficzka i ilustratorka. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi, dyplom w 2000 r. w pracowni Grafiki Wydawniczej. Kocia mama i wielka miłośniczka podróżowania.

Zapraszamy na wystawę udostępnioną przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

biblioteka-miedzichowo.pl

(Visited 37 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz