Konkurs Greater Poland 2023 – Zostaną wybrane najlepsze piwa, cydry, miody i alkoholowy design! 

Piwowarze! Cydrowniku! Miodosytniku! Grafiku z branży alkoholowej! – tak, tak, to właśnie dla Was skierowane jest to ciekawe wyzwanie! Jesteście gotowi na rywalizację? Startuje kolejna edycja popularnego konkursu Greater Poland, organizowanego przez Targi Piwne. Profesjonalni sędziowie, zarówno z Polski jak i zagranicy, wyłonią najlepsze produkty branży alkoholowej – od opakowania, aż po jego zawartość! Aby zgłosić się do tego prestiżowego konkursu, macie czas do 30 września. 
Greater Poland 2023 to łącznie aż 7 konkursów skierowanych do profesjonalistów i hobbystów w dziedzinie warzenia piwa oraz produkcji cydrów, miodów, a także pasjonatów designu związanego z branżą alkoholową – grafików i agencji kreatywnych i to zarówno  z kraju jak i zagranicy. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny do dnia 30 września 2023 na stronie internetowej. targipiwne.pl/konkurs-greater-poland.

Wszystkie zgłoszenia zostaną ocenione przez zespół profesjonalnych sędziów. Konkurs przeprowadzony zostanie w dniach 13-14 października br. w Poznaniu.

– Nadesłane trunki będą skrupulatnie ocenione podczas degustacji w ciemno. Dzięki temu sensorycy mają zapewnioną pełną bezstronność, aby móc w spokoju pochylić się nad każdym aspektem napoju. Specjaliści ocenią między innymi wygląd, profil smakowy, aromat, balans całości czy zgodność ze stylem. Taka organizacja pracy pozwala sędziom skupić się na dokładnej i obiektywnej ocenie próbki, co stwarza miejsce do zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa między wiodącymi na rynku markami. Podczas degustacji panel sędziowski złożony z trzech osób, wypełnia metryczkę dla każdej próbki zamieszczając w niej informacje zwrotną dla producenta oraz przyznając punktacje. Trunki, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danej kategorii – w uznaniu doskonałości zarówno dla napoju jak i kunsztu twórcy – otrzymają medal GP. Zostanie on wręczony podczas uroczystej gali pierwszego dnia Poznańskich Targów Piwnych. Spośród złotych medalistów w swoich kategoriach jury wyłoni te najlepsze z najlepszych, przyznając tytuł The Greater Beer, Cider i Mead – wyjaśnia organizator Grzegorz Stachurski. 

Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej Gali Finałowej na Poznańskich Targach Piwnych w dniu 24 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

GREATER POLAND 2023 to łącznie aż 7 konkursów

 1. Greater Poland Beer Cup przeprowadzony zostanie w 49 kategoriach piwnych. Główne kategorie to: pszeniczne i żytnie, jasne i ciemne lagery, Polish Lager/Ale, American Pale Ale, India Pale Ale, belgijskie, brytyjskie, kwaśne, stout, piwa historyczne, nisko- i bezalkoholowe, wędzone i leżakowane w beczce.  W konkursie mogą brać udział aktualnie działające browary, których produkty są dostępne w sprzedaży.

 2.  XIV Poznański Konkurs Piw Domowych” w ramach konkursu Greater Poland przeprowadzony zostanie w 6 kategoriach: Rauchweizen, Bitter, Witbier, piwo z kawą, Sour Ale z polskimi owocami i Sake. W konkursie może wziąć udział tylko produkt uwarzony domowymi metodami przez indywidualnych rzemieślników domowych lub browar domowy. 

 3. „Greater Poland” Cider Cup przeprowadzony zostanie w 4 kategoriach: cydr wytrawny spokojny, wytrawny musujący, lodowy oraz z dodatkami. Każda cydrownia może wystawić dowolną liczbę produktów w każdej kategorii. 

 4. Greater Poland Cider Cup Home przeprowadzony zostanie w 3 kategoriach: cydr wytrawny spokojny,  wytrawny musujący oraz z dodatkami. W konkursie może wziąć udział tylko cydr wyprodukowany domowymi metodami przez indywidualnych cydrowników domowych lub cydrownię domową.

 5. Greater Poland Mead Cup przeprowadzony zostanie w 6 kategoriach miodowych: tradycyjny miód pitny wytrawny, półsłodki, słodki, owocowy  przyprawowy oraz miód pitny – pozostałe. Każda miodosytnia może wystawić dowolną liczbę produktów w każdej kategorii. Jeden produkt może być zgłoszony tylko w jednej kategorii – ten sam produkt nie może być zgłoszony w różnych kategoriach.

 6. Greater Poland Mead Cup Home zostanie przeprowadzony zostanie w 4 kategoriach: miód pitny tradycyjny, owocowy, przyprawowy oraz miód pitny – pozostałe. W konkursie może wziąć udział tylko miód wyprodukowany domowymi metodami przez indywidualnych miodosytników domowych lub miodosytnię domową.

 7. Greater Poland Design Cup przeprowadzony zostanie w 5 kategoriach: butelka,  puszka,  seria, produkt premium oraz gadżet reklamowy, Wszystkie projekty muszą dotyczyć bezpośrednio branży alkoholowej. Do konkursu zgłoszone mogą być tylko projekty, które zostały wyprodukowane oraz wprowadzone do obrotu w ciągu 36 miesięcy poprzedzających Konkurs GPDC lub zostaną wprowadzone do obrotu w ciągu 3 miesięcy od rozwiązania Konkursu GPDC. W konkursie mogą brać udział aktualnie działające browary, cydrownie i miodosytnie, których produkty są dostępne w sprzedaży oraz autorzy projektów.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 września poprzez formularze konkursowe dostępne na stronie targipiwne.pl/konkurs-greater-poland.

Organizator Greater Poland czyli Targi Piwne jest także organizatorem Poznańskich Targach Piwnych, które należą do największych imprez tego typu w Polsce. Jak zwykle na PTP pojawiają się stoiska kraftowych i regionalnych browarów, cydrowni i miodosytni. Zaprezentują oni niezapomniane smaki i wyjątkowe aromaty. Będziecie to dobra okazja, aby odkryć nowe marki, skosztować ciekawych alkoholi i podzielić się swoimi ulubionymi odkryciami z przyjaciółmi. PTP zaplanowano na 24-25 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego). 

Konkurs „Greater Poland” – podsumowanie: 

 1. Zgłoszenia – do 30 września 2023 poprzez formularz na stronie targipiwne.pl/konkurs-greater-poland.

 2. Rozstrzygnięcie 13-14 października 2023 r. w Poznaniu 

 3.  Ogłoszenie i wręczenie nagród 24 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

 4. Nagrody: złote, srebrne, brązowe medale. 

 5. Nagroda główna: Możliwość nieodpłatnego wystawienia stoiska na Poznańskich Targach Piwnych 2024 (szczegóły  w regulaminie).

 6. Więcej informacji oraz regulaminy konkursów Greater Poland znaleźć można na stronie targipiwne.pl/konkurs-greater-poland.

 

 

(Visited 149 times, 1 visits today)

Leave a Reply