Konkurs na grę o Powstaniu Wielkopolskim

Będzie konkurs na grę komputerową dotyczącą Powstania Wielkopolskiego. Zostanie on zorganizowany jako jedno z wydarzeń towarzyszących 6. edycji wystawy Mediations Biennale, której motywem przewodnim będą nowe technologie.

W związku z setną rocznicą Powstania Wielkopolskiego organizatorzy Biennale ogłoszą w lutym konkurs na stworzenie gry w przestrzeni wirtualnej pod hasłem: Digital Games – Powstanie Wielkopolskie.

Konkurs adresowany jest do zespołów artystów a także programistów i muzyków działających w branży gier komputerowych. Projekty oceniał będzie m.in. Tomasz Bagiński, rysownik, animator i reżyser, autor nominowanego do Oscara filmu „Katedra”.

Gra ma się skupiać na takich zagadnieniach i wartościach jak: przetrwanie, solidarność, godność, współczucie, poczucie własnej tożsamości narodowej, społecznej i kulturowej. Jej narracja musi dotyczyć relacji ludzkich, rodziny, sąsiedztwa, poświęcenia, umiejętności podejmowania decyzji w sytuacjach zagrożenia, otwartości na inną narodowość itd. – Ten konkurs nazwałbym „GRA w Życie” – oparta o prawdę historyczną Powstania Wielkopolskiego – mówi Tomasz Wendland, organizator Mediations Biennale.

Mediations Biennale to największa wystawa sztuki współczesnej w Polsce. Jej finał odbędzie się w październiku podczas Poznań Game Arena, ale przygotowania już ruszyły. W tym roku wystawa koncentruje się na sztuce bezpośrednio związanej ze zdobyczami nowoczesności: technologiami, światem gier, rzeczywistością wirtualną i sztuczną inteligencją. Duży nacisk zostanie położony na gry komputerowe, które stanowią jedną z najszybciej rozwijających  się  form  komunikacji,  ale również ekspresji artystycznej.

–  Zainteresowanie młodych ludzi współczesnymi trendami w sztuce światowej, które są bardzo pokrewne grom komputerowym oraz rzeczywistości wirtualnej, uważam za rewelacyjne rozwiązanie – mówi Arek Marcinkowski, jeden z artystów, którego prace będzie można obejrzeć podczas tegorocznej edycji Mediations Biennale. – Może ono stanowić piękną platformę porozumienia pomiędzy sztuką a grą. Jestem tego wielkim orędownikiem.

Więcej szczegółów wkrótce na stronie biennale: http://mediations.pl/biennale/

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.plTen pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Biennale/fot. PGA(Visited 91 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz