Koncerty Prywatnego Ogniska Muzycznego w Nowym Tomyślu

W sobotę 18 stycznia w sali widowiskowej Klubu Osiedlowego, Nowotomyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyły się koncerty podsumowujące pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020.
Podczas 4 koncertów zaprezentowało się ponad 100 uczniów.
Pierwszy koncert, to były prezentacje najmłodszych adeptów sztuki muzycznej, przygotowanych przez Panią Katarzynę Sukiennicką.


Gordonki, Muzochwilki, to grupy dzieci w wieku od 10 miesięcy do 5 lat. Nie zabrakło też solistów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w grze na pianinie.
Kolejne koncerty w których można było usłyszeć solistów i zespoły, były bardzo wzruszające, zaskakujące i pełne niespodzianek. Usłyszeliśmy flet, flet poprzeczny, gitarę, perkusję, pianino, skrzypce i śpiew.
Wykonawcy zaprezentowali się w świątecznym repertuarze ale także w utworach muzyki ludowej, klasycznej , przez rock i pop. Licznie zgromadzona publiczność, ogromnymi brawami nagradzała prezentacje uczniów w wieku od 5 lat do 50 plus. Na ostatnim w tym dniu koncercie zagrały prężnie prezentujące się na scenach nowotomyskich i nie tylko, zespoły Triola Band i AfterBeat, których opiekunem artystycznym jest Pan Sebastian Koberling.
Koncerty semestralne stały się ogniskową tradycją.
Dzieci, młodzież i dorośli, chętnie popisują się przed swoimi bliskimi.
Nie zabrakło podziękowań dla uczniów wyjątkowo aktywnych koncertujących w tym semestrze. Są to uczniowie klasy Pani Cecylii Ślusarz: Michalina Kubicka, Sonia Drążek i Zuzanna Pieprzyk, które tworzą zespół Super Girls, powstał on we wrześniu i już podbija nowotomyskie sceny, a także Daria Kaniewska, Nikola Halasz, Amelia Swojak, Kinga Kocoń, Weronika Stieler i Jeremi Szczechowiak, członkowie zespołu Triola Singers, który również z powodzeniem koncertuje, oraz wokalistki Anna Prodanets i Katarzyna Klus.
Uczennice Pani Katarzyny Sukiennickiej: Wiktoria Kaczmarek, Nicola Kordus i Emilia Gwardzik.
Uczennica Pani  Anety Lipskiej, Oliwia Dziamska oraz zespoły Triola Band i AfterBeat.
Gorące podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do muzycznych prezentacji.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas: Pani Katarzyny Sukiennickiej, Pani  Cecylii Ślusarz, Pana Sebastiana Koberlinga, Pana Macieja Świtały, Pani Anety Lipskiej, Pani Estery Wiesiołek, Pani Magdaleny Strzelińskiej, Pana Michała Obrębskiego i Pani  Anny Antuszewskiej. Wszyscy którzy zaprezentowali się na scenie byli rewelacyjni, zasłużone brawa i gratulacje z pewnością stały się motywacją do dalszej pracy.
Nauczyciele ogniska, uczniowie i zaproszeni muzycy już przygotowują się do kolejnego cyklicznego koncertu „Muzyczny belfer i spółka”, który odbędzie się 24 kwietnia.
A rok 2020 – to jubileuszowy rok i 10 lat istnienia ogniska. Koncert Jubileuszowy odbędzie się 20 listopada. Już dzisiaj, serdecznie zapraszamy.
Koncerty ogniskowych adeptów sztuki muzycznej pokazały i udowodniły, że muzyką można się bawić a muzykowanie może sprawiać przyjemność i wiele satysfakcji.
Prywatne Ognisko Muzyczne
(Visited 181 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz