Koń wśród uczestników kolizji

Nieodpowiedzialne zachowanie jednego z kierowców doprowadziło do uszkodzenia trzech aut. Na szczęście nikt z podróżujących nie ucierpiał. Kolizja spowodowała prawie dwugodzinne utrudnienia w ruchu.


Zdarzenie miało miejsce w czwartek 20 maja 2021 r. ok. godz. 17.30 na północnej obwodnicy Rawicza, w ciągu drogi krajowej nr 36, pomiędzy rondami WOŚP i Załęcze. Jak przekazali uczestnicy, było ono skutkiem wyprzedzania przez nieustalonego sprawcę, „na trzeciego” , opla vivaro ciągnącego przyczepkę z koniem.

W wyniku tego niebezpiecznego manewru, pojazd wyprzedzający otarł się o bok opla, a jadące w przeciwnym kierunku BMW uderzyło w tył citroena C5, którego kierowca widząc zaistniałą sytuację, gwałtownie zahamował.

Na miejsce stłuczki wysłane zostały 3 zastępy strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicach. Ich działania polegały na zabezpieczeniu terenu, kierowaniu ruchem, a po zakończeniu czynności przez policjantów – pomocy w załadunku uszkodzonych samochodów na auto-lawety i usunięciu z jezdni zanieczyszczeń.

Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP/kppsp-rawicz/

(Visited 149 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz