KOMBINACJE Z WYŁĄCZNIKIEM TACHOGRAFU NA AUTOSTRADZIE A2

5 stycznia 2018 roku na autostradzie A2 w Gołuskach został zatrzymany do kontroli drogowej ciągnik samochodowy z naczepą należący do polskiego przewoźnika. Kierowca jechał z Francji do Estonii, oszukując w czasie jazdy zapisy tachografu.


Podczas kontroli zainstalowanego w pojeździe tachografu wraz z impulsatorem skrzyni biegów (nadajnikiem), inspektorzy z Poznania stwierdzili podłączenie niedozwolonego urządzenia dodatkowego – wyłącznika tachografu. Urządzenie sterowane było kombinacją pedału hamulca i gazu powodującą fałszowanie zapisów prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. Włączenie wyłącznika powodowało, że w trakcie jazdy pojazdu w tachografie cyfrowym oraz na karcie kierowcy, aktywność kierowcy była rejestrowana jako przerwa.

W związku z wykryciem podłączenia nielegalnego, niezalegalizowanego urządzenia inspektorzy stwierdzili, że kierowca wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy pojazdem wyposażonym w tachograf, który nie miał ważnego badania kontrolnego.

W związku z tym zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy zagrożone karą pieniężną w kwocie 6 tysięcy złotych. Kierowca dostał mandat w wysokości 2 tysięcy złotych.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 1 169 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz