Kolejny śmiertelny wypadek motocyklisty!

W czwartek 30 maja br. na drodze pomiędzy Borują i Chrośnicą doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł kierujący motocyklem mężczyzna. Ranną w wypadku pasażerkę przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze.


Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci, którzy przeprowadzili jego szczegółowe oględziny. W sprawie wszczęte zostało postępowanie w toku którego ustalane będą okoliczności i przyczyny zdarzenia.

30.05.2019 r. ok.godz. 18:00 na drodze pomiędzy miejscowościami Boruja i Chrośnica doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący motocyklem Yamaha 39-letni mieszkaniec gminy Siedlec w nieustalonych okolicznościach stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W następstwie zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego pasażerka z obrażeniami ciała przetransportowana została śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze.

Miejsce zdarzenia poddane zostało szczegółowym oględzinom. Policjanci przeprowadzili też rozmowy z osobami, które jako pierwsze udzielali pomocy poszkodowanym. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które pod nadzorem prokuratora prowadzić będą wolsztyńscy policjanci. W jego toku ustalane będą wszelkie okoliczności towarzyszące zdarzeniu oraz przyczyny, z jakich doszło do wypadku.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, w szczególności do motocyklistów o bezpieczną, rozważną i dostosowaną do warunków drogowych jazdę. Przy zachowaniu względów bezpieczeństwa niejednokrotnie możliwe jest uniknięcie zagrożenia wypadkiem lub kolizją, a w ostateczności minimalizacji ich skutków.

Zobacz również …

/zdjęcie ilustracyjne archiwalne/

(Visited 7 075 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz