Kolejne sukcesy w konkursach historycznych uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu.

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”-  Jan Paweł II.

 Wychowanie w duchu patriotyzmu i uczenie historii swojego kraju to jedno  z najważniejszych zadań współczesnej szkoły. Dlatego bardzo nas cieszy to, że uczniowie naszej szkoły tak chętnie uczestniczą w konkursach historycznych.


Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach historycznych uczniów  Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu. Natalia Śliwa (kl. IIIb) zajęła III miejsce  w Wojewódzkim Konkursie Historycznym wiedzy o „Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych”. Organizatorem konkursu była Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego oraz Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego.  Patronat nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu.

To nie jedyny sukces naszych uczniów. Wcześniej wyróżnienie  w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym IPN – „Policjanci w służbie historii”  organizowanym pod patronatem Komendy Głównej Policji otrzymała drużyna    w składzie: Alicja  Gintrowicz, Roksana Grelak i Julia Bedła (kl. IIIc), której pomagał Jakub  Moder (kl. IIc). Opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka historii Magdalena Cieślak.

W roku stulecia odzyskania Niepodległości przez naszą OJCZYZNĘ te  osiągnięcia nabierają wyjątkowego znaczenia i wpisują się w szeroko pojęty patriotyzm.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Jesteśmy z Was bardzo dumni! Życzymy też kolejnych sukcesów!
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 130 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz