Kolejna tragedia na drodze! Nie żyje mężczyzna

We wtorek, 6 lipca o godz. 23.20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Pniewy.


Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Podrzewie, OSP Pniewy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody, które zderzyły się ze sobą. Kierujący samochodem dostawczym znajdował się wewnątrz pojazdu, natomiast kierującym pojazdem ciężarowym znajdował się po opieką ratowników ZRM.
Niestety przybyły na miejscu zdarzenia lekarz ze względu na liczne obrażenia ciała stwierdził zgon kierującego samochodem dostawczym.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatorów, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji plamy oleju oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu została przewieziona przez ZRM do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. asp. Michał Klimek/kppsp-szamotuly

(Visited 3 133 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz