Kolejna dziupla samochodowa zlikwidowana

Poznańscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się na poznańskim grunwaldzie. Na miejscu zabezpieczono dwa mercedesy, citroena, lawetę oraz szereg części samochodowych. Zatrzymani do sprawy mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa.


14 listopada br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu weszli na teren jednej z posesji na poznańskim grunwaldzie podejrzewając, że mogą tam się znajdować skradzione pojazdy. Podejrzenia kryminalnych okazały się w pełni uzasadnione.

W hali znajdował się skradziony z terenu Niemiec mercedes sprinter, a także szereg części samochodowych. Był tam też  osobowy mercedes, citroen oraz laweta – wszystkie nosiły ślady ingerencji w pole numerowe VIN.  Ich pochodzenie jest w chwili obecnej szczegółowo badane.

Do sprawy zostało zatrzymanych pięciu mężczyzn. Jeden z nich posiadał przy sobie urządzenia do usuwania i nabijania nr identyfikacyjnych z pojazdów.

Podejrzani to mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego w wieku od 23 do 50 lat. Każdy z nich odpowie teraz za przestępstwo paserstwa, za co grozi kara nawet 5 lat więzienia. Na tym jednak działania  policjantów się nie zakończyły.

23 listopada br. funkcjonariusze zatrzymali za paserstwo mercedesa sprintera kolejnych dwóch mężczyzn. Auto zostało skradzione z terenu Niemiec – z tego samego miejsca co mercedes odzyskany przez policjantów kilkanaście dni wcześniej.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
Zobacz również …
(Visited 527 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz