KKS Lech Poznań – Jevtić na dłużej w Kolejorzu

Darko Jevtić na dłużej w Lechu Poznań. Szwajcarski pomocnik w piątek podpisał nowy kontrakt z Kolejorzem. Z poznańskim klubem związał się umową do czerwca 2020 roku.


24-letni piłkarz trafił do stolicy Wielkopolski latem 2014 roku. Początkowo był wypożyczony z FC Basel, jednak już po kilku miesiącach podpisał długoterminowy kontrakt z Lechem. W barwach Kolejorza do tej pory rozegrał 110 spotkań, w których zdobył 20 bramek i 21 razy asystował przy trafieniach kolegów. Z Lechem zdobył mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie Superpuchar.

– Bardzo się cieszymy, że przedłużyliśmy z nim umowę. Darko wyrósł na jednego z liderów drużyny, ma za sobą najlepszy sezon w naszym klubie. Zdobył 21 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej i udowodnił, że nie bez powodu traktowany jest jako jedna z najważniejszych postaci w zespole – powiedział wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski. – To też sygnał, że chcemy zostawiać w drużynie jej liderów. Darko identyfikuje się z klubem i pokazał to w bardzo ważnym momencie sezonu – dodaje.

Parafowanie umowy przez Jevticia to bardzo ważna informacja dla klubu, ale też samego zawodnika. Jego poprzedni kontrakt z Lechem wygasał w czerwcu 2018 roku. – Jestem szczęśliwy. Ta wiadomość daje mi spokój na przyszłość. Teraz mogę się w pełni skupić na tym, żeby ciężko pracować i koncentrować się tylko na treningach oraz meczach, które przed nami. Podpisanie kontraktu to też motywacja, dzięki której z czystą głową podchodzę do ostatnich spotkań w sezonie – przyznaje pomocnik Kolejorza.

źródło: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak


 


(Visited 107 times, 1 visits today)

Leave a Reply