Kierowca z Białorusi przewoził leki bez zezwolenia
Kierowca z Białorusi przewoził leki i nie wypełnił prawidłowo formularza zezwolenia. Taki dokument mógł być później powtórnie użyty, ze stratą dla budżetu państwa, gdyby nie kontrola inspekcji z Konina.
Pojazd wraz z naczepą należały do przewoźnika z Białorusi. Kontrola drogowa wykazała, że okazane przez kierowcę zezwolenie na wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy nie zostało prawidłowo wypełnione. Posiadacz zezwolenia nie wpisał numerów rejestracyjnych pojazdu silnikowego i naczepy. W związku z tym stwierdzono naruszenie wykonywania przewozu drogowego bez posiadania w pojeździe wymaganego zezwolenia. Pobrana za to kaucja wyniosła 12 tysięcy złotych. Białorusin został skontrolowany w Żdżarach na odcinku autostrady A2 przez inspektorkę konińskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.


