Kierowca chciał przekupić policjantów

Gostyńscy policjanci zatrzymali kierowcę peugeota, który chciał ich przekupić w zamian za odstąpienie od nałożenia mandatu i punktów karnych.


Mężczyzna na obwodnicy Borku Wlkp. przekroczył dozwoloną prędkość o 43 km/h. Za czyn którego się dopuścił odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

15 marca br. około godziny 16:40 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, którzy pełnili służbę na obwodnicy Borku Wlkp., zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Peugeot Partner. Powodem kontroli była zbyt szybka jazda w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości. Wynik dokonanego pomiaru wskazywał 113 km/h w miejscu, gdzie można się poruszać z prędkością do 70 km/h.

Kierowcą okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego. Mężczyzna przyznał się do zbyt szybkiej jazdy. Jednak chcąc uniknąć mandatu i punktów karnych próbował przekupić funkcjonariuszy. Wraz z dokumentami podał policjantowi 200 złotych. Mówiąc, ze to w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, gdzie usłyszał zarzut do którego się przyznał. Za czyn którego się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Natomiast za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym kredytowanym 400 zł. i otrzymał 8 punktów karnych.

(Visited 329 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz