Karpicko w Starym Browarze. Od pop-upu do lokalu przy Szachownicy.

 Do tej pory rodzinna cukiernia Karpicko pojawiała się w Starym Browarze tylko okazjonalnie. Dziś zaprasza do swojego lokalu w eksponowanej lokalizacji.

 Karpicko to działająca od 1990 roku, rodzinna manufaktura słodkości z Wolsztyna, której produkty „skradły podniebienia” poznaniaków i wszystkich odwiedzających Stary Browar. Przepisy na wypieki, które od prawie 30 lat cieszą się uznaniem wśród wielbicieli słodkości, na stałe trafiły na Szachownicę.

Współpraca Starego Browaru i Karpicko trwa od 2014 roku. Cukiernia wielokrotnie pojawiała się tu, najczęściej w postaci stoiska na Dziedzińcu Sztuki, oferując swoje wypieki i słodkości przed świętami. Dziś słynące z najwyższej jakości, cenione przez branżę i mające duże grono wiernych klientów produkty, można kupić w otwartym właśnie lokalu w Pasażu. Ma on powierzchnię ponad 40 m2, efektowne szklane gabloty i utrzymany jest w jasnych, pastelowych kolorach. Dla gości dostępna jest także część stolikowa, znajdująca się przed cukiernią. Wszystko to tworzy spójną całość i idealnie komponuje się z innymi, cenionymi przez poznaniaków manufakturami znajdującymi się przy Szachownicy: francuską piekarnią i śniadaniownią Petit-Paris oraz lodziarnią Ghiacci. Szachownica jest też miejscem wielu wydarzeń: spotkań z pisarzami, blogerami, czy regularnych koncertów muzyki poważnej (niedziele o godz. 16.00), można brać w nich udział siedząc na widowni, albo w wybranym lokalu.

Na wielbicieli słodkości w Karpicko czeka pełny asortyment cukierniczy: ciasta i ciastka, torty, praliny, bezy, rogale czy eklery, znajdą się tu także propozycje dla wegan. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, nie zabraknie też mazurków, m.in. z czekoladą i konfiturą pomarańczową.

 

(Visited 1 096 times, 1 visits today)

Leave a Reply