K32-Najechała na tył poprzedzającego pojazdu

Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechanie na jego tył, jest jedną z trzech najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych odnotowywanych na terenie powiatu wolsztyńskiego. Do takiego właśnie zdarzenia doszło wczoraj – 26 czerwca – niedaleko Wielkiej Wsi. Winna kolizji kobieta ukarana została 500-złotowym mandatem.26.06.2019 r. ok.godz. 19:00 na drodze k 32 w okolicy Wielkiej Wsi kierująca Renaultem Master 21-letnia mieszkanka Zielonej Góry najechała na tył Forda Focusa kierowanego przez mieszkankę Kargowej. Zielonogórzanka zbyt późno zauważyła, że jadąca przed nią kobieta zwolniła, z uwagi na unieruchomiony, stojący częściowo na jezdni ciągnik rolniczy i nie była w stanie uniknąć kolizji.

W następstwie zderzenia uszkodzone zostały oba pojazdy, natomiast kierujące nimi kobiety nie odniosły obrażeń zagrażających ich życiu. Podróżujące autem osobowym dwoje dzieci w wieku 5 i 6 lat, również nie odniosły widocznych obrażeń, jednak decyzją obecnego na miejscu lekarza trafiły do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy medycznej.

Policjanci podczas przeprowadzonego alkotestem badania ustalili, że obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Kierująca Renaultem za spowodowanie kolizji ukarana została 500-złotowym mandatem. Policjanci przywrócili pełną przejezdność drogi po kilkudziesięciu minutach.

Do zdarzenia doszło w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i wiele wskazuje na to, że w innej sytuacji możliwe byłoby uniknięcie kolizji. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o dostosowanie sposobu jazdy do panujących warunków drogowych. Istotnym tego elementem jest zachowanie odpowiedniego dystansu od poprzedzającego pojazdu.

wolsztyn.policja.gov.pl

(Visited 94 times, 1 visits today)

Leave a Reply