Jubileuszowe V Święto Zupy Jarmark Wiejskie Smaki Wiejskie Cuda [ZDJĘCIA, FILM]

25 sierpnia br. w Borui Nowej (gmina Nowy Tomyśl) odbyło się „V Święto Zupy”. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Wsi „Pokochaj Wieś”. Wspomniane wydarzenie to impreza rodzinna, integrująca środowisko wiejskie i promująca region.Zwycięzcy V Święta Zupy:
najsmaczniejszą zupę ugotowała Graciarska Grupa LOK Nowy Tomyśl, był to chłodnik
bardzo smaczną zupę ugotowało Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Przyjaciół Ziemi Miedzichowskiej, była to zupa królewska
smaczną zupę ugotowało Starostwo Powiatowe Nowy Tomyśl, była to zupa myśliwska.

Ogółem oddano 3158 głosów.

Gratulujemy zwycięzcom. Pamiętajmy jednak, że w naszej wspólnej zabawie zwycięzcami są wszyscy Zupiarze 🙂

PS
Swoją nagrodę Starostwo Powiatowe przekazało zespołowi Rzepecki z grupą rekonstrukcyjną.
Graciarska Grupa LOK swoją nagrodę przekaże na licytację.
Dziękujemy./pokochaj.wieś/

This slideshow requires JavaScript.Towarzyszy jej Jarmark Wiejskie Smaki Wiejskie Cuda, podczas którego swoje prace prezentują lokalni rękodzielnicy i drobni wytwórcy. Do udziału w imprezie zaproszone zostaną drużyny składające się
m.in. z samorządowców, przedstawicieli lokalnych instytucji, reprezentantów mediów i organizacji pozarządowych. Poniżej przedstawiamy regulamin imprezy.

Regulamin Konkursu na najsmaczniejszą zupę.

1.Gotować może każdy: osoby indywidualne, koła gospodyń, stowarzyszenia, organizacje, grupy nieformalne, przedstawiciele wsi, osiedli, instytucje, zakłady pracy…
2. Wsparcie na zakup produktów do gotowania w wysokości 100 zł otrzymują wszystkie zespoły z wyjątkiem grup z instytucji, zakładów pracy, firm.
3. Czas gotowania jest w tym roku dłuższy i wynosi 3 godziny.
4. Zespoły gotują pełne, 30 litrowe kotły zupy.
5. Zupy gotujemy od podstaw, na miejscu. Produkty mogą być wcześniej umyte, ale krojenie, smażenie, gotowanie odbywa się w trakcie trwania konkursu.
6. Zupami częstujemy w ilości ok. 50 ml, aby jak największa ilość osób mogła zupy skosztować (przydadzą się małe nabierki do nalewania).
7. Każdy zespół będzie miał dostęp do bieżącej wody, dostanie drewno do paleniska oraz kociołek (dysponujemy 26 kociołkami). Organizatorzy zapewniają również miseczki i łyżki dla uczestników imprezy.
8. Zespoły powinny zadbać o wystrój swojego stanowiska i przestrzeganie zasad higieny.
9. Zespół, który nie będzie przestrzegał regulaminu, nie weźmie udziału w konkursie na najsmaczniejszą zupę i będzie gotował poza konkursem. Sprawdzenie przestrzegania regulaminu odbędzie się przed rozpoczęciem gotowania.
10. Najważniejszy punkt regulaminu: Gotowanie i konkurs to wspólna zabawa. Zwycięzcą jest każdy, kto ma chęć i odwagę stanąć przy kotle i gotować.

Uwaga: zgłoszenia przyjmujemy do 31 lipca. Prosimy podać nazwę zespołu oraz ilość osób gotujących. Prosimy dzwonić 661 527 649 (Jolanta Rewald-Sałata), 693 443 500 (Paweł Kaczmarek), wysłać wiadomość na nasz profil fb „pokochajwies” lub kontaktować się mailowo Wydziałem Strategii Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyslu (promocja@powiatnowotomyski.pl).

Jak co roku, imprezie towarzyszyć będzie Jarmark Wiejskie Smaki Wiejskie Cuda.W Jarmarku mogą wziąć udział rękodzielnicy, wytwórcy domowych przetworów, producenci zdrowej żywności, pszczelarze, artyści…Udział w Jarmarku jest bezpłatny, zgłoszenia przyjmujemy tak, jak na Święto Zupy.

Uwaga: organizatorzy nie zapewniają stołów wystawowych.

Zobacz również … 

 
(Visited 1 160 times, 1 visits today)

Leave a Reply