Jechał pod prąd drogą ekspresową S-8 i nawet o tym nie wiedział

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, który jechał nietrzeźwy rowerem drogą ekspresową S-8 pod prąd i bez oświetlenia.

W dniu 13 grudnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, otrzymał zgłoszenie od kierowców, którzy poruszali się drogą ekspresową S-8, że na pasie w kierunku Wrocławia może poruszać się nieoświetlony rowerzysta.


Dyżurny z uwagi realne zagrożenie zdrowia i życia natychmiast we wskazane miejsce skierował funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci na 99 kilometrze trasy S-8 w kierunku Wrocławia ujawnili, że pod prąd porusza się nieoświetlony rowerzysta, jak się okazało jest to 30 letni mieszkaniec gminy Kępno, był nietrzeźwy, w wydchanym powietrzu  miał 3,42 promila alkoholu. Tłumaczył się, że wraca do domu jednak nie był świadomy, że  znajduję się na drodzę ekspresowej i jedzie pod prąd.

30-latek ryzykował własnym życiem. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Każde przejeżdżające obok niego auto mogło doprowadzić do poważnego wypadku. Kierującego rowerem doprowadzono do miejsca zamieszkania oraz przekazano pod opiekę rodzinię. Teraz czekają do wysokie kary finansowe za szereg wykroczeń, które popełnił.

/kepno.policja.gov.pl/

(Visited 158 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz