JECHAŁ MOTOCYKLEM BEZ UPRAWNIEŃ Z PRĘDKOŚCIĄ PONAD 180KMH [FILM]

Z prędkością ponad 180km/h pędził kierowca motocykla na trasie Rydzyna – Leszno. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera vidorejestratora. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Policjanci ukarali sprawcę wykroczeń wysokim mandatem.
5 listopada br. w samo południe policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie pełniąc służbę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym:


w videorejestrator, zauważyli kierowcę motocykla poruszającego się z dużą prędkością. Mężczyzna wyprzedził policyjne auto, a następnie na prostym odcinku drogi krajowej K-5 pomiędzy Rydzyną, a Lesznem gwałtownie przyspieszył. Na tej dwujezdniowej trasie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100km/h.

Policyjna kamera zarejestrowała prędkość z jaką poruszał się motocyklista. To 181 km/h. Policjanci dali kierowcy jednośladu sygnał do zatrzymania się. Po wylegitymowaniu okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Podczas policyjnych sprawdzeń okazało się, że młody kierowca w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Jak tłumaczył policjantom jechał do narzeczonej.

Mundurowi ukarali mandatem nieodpowiedzialnego 27-latka, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego i stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu. Nałożony mandat obejmował „kumulację” wykroczeń tj. przekroczenie dozwolonej prędkości oraz jazdę bez posiadanych uprawnień, a jego wysokość wyniosła tysiąc złotych oraz 10 punktów karnych.
(Visited 741 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz