JBL Triathlon Sieraków rozpoczęty – Maja Włoszczowska ze złotym medalem w ręce.

Właśnie dobiegł końca pierwszy dzień rywalizacji na JBL Triathlon Sieraków. W piątek na specjalnie przygotowanych razem z fundacją Pho3nix zawodach mierzyły się dzieci. Organizatorzy przygotowali duathlon, którego długość była dopasowana do możliwości wiekowych małych sportowców. W powietrzu było czuć mieszankę sportowej rywalizacji z rodzinną atmosferą napędzaną dodatkowo dniem mamy. Medale dla wszystkich uczestników zabawy wręczały wyjątkowe osoby.


Rozgrzewkę przed rozpoczęciem zawodów dla pociech rodziców przeprowadziły Paulina Kotfica – utytułowana polska triathlonistka, która ma na koncie wiele występów na międzynarodowych zawodach –  oraz Maja Włoszczowska – dwukrotna medalistka olimpijska z lat 2008 i 2016. Dzięki zaangażowaniu obu ambasadorek fundacji Pho3nix dzieci mogły bezpiecznie przygotować się do startu w Pho3nix Kids Sieraków oraz jednocześnie poznać swoje idolki, które są dla nich przykładnymi wzorcami.

Rywalizacja dla najmłodszych dzieci odbywała się w formie biegu na 100 metrów. Pozostałe dzieci startowały w duathlonie i zostały podzielone na 3 kategorie wiekowe oraz ze względu na płeć. W zależności od możliwości wynikających z wieku pokonywały one trasę o długości 1500, 3000 lub 4700 metrów.

– Za nami pierwsze starty. Już teraz wiem, że będziemy mieli do czynienia ze świetną zabawą przez cały weekend. Z radością obserwowaliśmy uśmiechy dzieciaków, kiedy startowały oraz finiszowały na zawodach zorganizowanych razem z fundacją Pho3nix. Szczerze wierzę, że te dzieciaki dzisiaj odkryły, jak wspaniały jest triathlon i za parę lat, gdy podrosną, spotkamy się tutaj z nimi ponownie!  – mówi organizator zawodów z cyklu CIECH Tri Tour Wojciech Kruczyński.

Wszystkim dzieciom bez wyjątku udało się przekroczyć bezpiecznie linię mety oraz odebrać medal od ambasadorek Pauliny Kotficy i Mai Włoszczowskiej. Fundacja Pho3nix od lat stawia na aktywizację dzieci w celu przeciwdziałania postępującego pogorszenia się stanu zdrowia najmłodszych. Obecność tak utytułowanych sportowców ma na celu zmieniać złe nawyki dzieci i pokazać im, że sport to świetna zabawa.

Wszystkim uczestnikom piątkowych startów serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych kroków w świecie sportu!

Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Na uczestników oraz kibiców w Sierakowie czeka także moc atrakcji przez sobotę i niedziele. Specjalnie przygotowana strefa gastronomiczna oraz strefa food truck zapewnią energię każdemu z biegaczy po ukończeniu triathlonu, ale także umili kibicowanie rodzinom i znajomym. Dla najmłodszych przygotowano przy współpracy z organizacją PHO3NIX specjalną strefę zabaw PHO3NIX KIDS ZONE, która da ujście rozpierającej pociechy energii. Na sportowców natomiast – niezależnie czy amatorów czy też nie – czekać będzie strefa sportowa, gdzie każdy będzie mógł zakupić specjalny sprzęt. Przy stoiskach będzie można także skonsultować zakup z ekspertami, którzy chętnie doradzą co będzie najlepszą inwestycją w dalszy rozwój pasji do sportu.

JBL Triathlon Poznań oraz JBL Triathlon Sieraków tworzą cykl Ciech Tri Tour. Więcej informacji na stronie internetowej www.tritour.com.pl

Źródło zdjęcia: CIECH Tri Tour

(Visited 87 times, 1 visits today)

Leave a Reply