JAZDA Z USZKODZONYMI TARCZAMI! Ukraiński przewoźnik nie zadbał o należyty stan hamulców
Ukraiński przewoźnik nie zadbał o należyty stan hamulców naczepy przy transporcie towarów do Niemiec. Teraz czeka go postępowanie administracyjne, ale kara stosunkowo niewielka.
Trafiona kontrola inspektorów z Konina na autostradzie A2 w Żdżarach przyniosła efekt w postaci zatrzymania dowodu rejestracyjnego naczepy i wyeliminowania jej z ruchu do czasu naprawy. Na podstawie przeprowadzonej 22 lipca kontroli stanu technicznego naczepy okazało się, że tarcza hamulcowa koła po lewej stronie na trzeciej osi była w znacznym stopniu pęknięta, a tarcza hamulcowa koła po prawej stronie na osi pierwszej była w znacznym stopniu popękana na całych jej powierzchniach. Taki stan tarczy wskazywał na całkowite jej zużycie, które zagrażało dalszemu użytkowaniu. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy z uwagi na realne niebezpieczeństwo podczas kontynuowania przewozu drogowego. Ukraiński kierowca wyjaśniał, że wielokrotnie zgłaszał przedsiębiorcy problem ze zużytymi tarczami hamulcowymi, jednak za każdym razem w odpowiedzi uzyskiwał informację o kontynuowaniu pracy.
Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 2.350 złotych, natomiast kierowca otrzymał dwa mandaty w sumie na 200 złotych za zły stan techniczny pojazdu i naruszenia z czasu pracy.
/witdpoznan.pl/




