JAZDA Z PĘKNIĘTĄ I ZUŻYTĄ TARCZĄ HAMULCOWĄ NA A2

Poważna usterka kół mogła spowodować bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Fatalny stan tarczy hamulcowej koła naczepy zaniepokoił inspektorów.


16 września w Żdżarach na autostradzie A2 w kierunku Poznania inspektorzy ITD z oddziału w Koninie zatrzymali do kontroli pojazd należący do ukraińskiego przewoźnika. Kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Ukrainy do Holandii. Po kontroli stanu technicznego naczepy inspektorzy stwierdzili, że tarcza hamulcowa koła po lewej stronie na drugiej osi była pęknięta na całej powierzchni. „Krokodyle” zakazali dalszej jazdy i kontynuowania przewozu drogowego.

Ustalono również, że przedsiębiorstwo transportowe nie utrzymało pojazdu w stanie zapewniającym bezpieczeństwo i zdatność do ruchu drogowego. Kierujący wyjaśniał, że nie dokonywał kontroli stanu technicznego pojazdu i tym samym nie zdawał sobie sprawy z niesprawności układu hamulcowego. Musiał wpłacić 2 tysiące kaucji i zapewnić wymianę tarczy, by móc jechać dalej.

(Visited 453 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz