Jak prowadzić firmę w czasie epidemii – przydatne informacje

Szerząca się epidemia jest dla wielu czasem niepewności –  dlatego Miasto Poznań przygotowało krótki przewodnik dla przedsiębiorców, zawierający wiarygodne źródła aktualnych informacji o działaniach rządowych i samorządowych na rzecz przedsiębiorców.


Pomocą służy m.in. Ośrodek Poznań Biznes Partner – przydatne informacje można znaleźć na jego stronie internetowej (https://www.poznan.pl/mim/msp/) i profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/poznanbiznespartner/). Tam publikowane są na bieżąco informacje o działaniach miasta na rzecz przedsiębiorców, bezpłatnych webinariach i doradztwie dla prowadzących działalność gospodarczą.

Można już rejestrować się na konferencję i doradztwo, które odbędą się w najbliższym czasie: 

-bezpłatne, telefoniczne konsultacje marketingowo sprzedażowe, mające na celu wsparcie firm: https://www.poznan.pl/mim/msp/news/bezplatne-telefoniczne-konsultacje-marketingowo-sprzedazowe,145147.html

-konferencja online pt. Rozwój organizacji MŚP: Budowanie kultury organizacyjnej w sytuacji kryzysowej. Celem konferencji jest zainspirowanie uczestników do lepszego radzenia sobie w sytuacji kryzysowej dla organizacji i jej pracowników, więcej informacji pod linkiem, na stronie wydarzenia.

Do urzędników spływa wiele o zawieszenie działalności gospodarczej. Najważniejsze informacje na ten temat można znaleźć na stronie Miasta: https://www.poznan.pl/mim/msp/news/informacje-dot-zawieszenia-dzialalnosci-gospodarczej,144911.html  

Poradnik prawny

W pomoc włączają się także prywatne firmy – jak warszawska kancelaria DZP, która przygotowała publikację, odpowiadającą na najważniejsze pytania związane z prowadzeniem firmy.

„Działanie pro publico bono od zawsze było dla nas wartością, dlatego też w tej wyjątkowo trudnej społecznie i gospodarczo sytuacji postanowiliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z polskimi przedsiębiorcami – informuje kancelaria na swojej stronie internetowej. – Mamy nadzieję, że choć w ten sposób uda nam się Państwa wesprzeć. Przekazujemy w Państwa ręce podręcznik „Drogowskazy dla biznesu w dobie pandemii – mapa obszarów prawnych i biznesowych” – zebraliśmy w nim wątpliwości i pytania zadawane nam przez naszych klientów oraz zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, reprezentujących różne branże, formy prawne, poziomy przychodów i potrzeb. Staraliśmy się, aby nasze odpowiedzi były zwięzłe i klarowne i stanowiły realną pomoc w tym trudnym czasie.

Publikacja porusza takie tematy, jak kwestie pracownicze, podatkowe, kredytowe czy korporacyjne. Zawiera rozdziały poświęcone problematyce danych osobowych, nieruchomości, ubezpieczeń, sądów czy zamówień publicznym. Omawia też takie kwestie, jak wykonywanie umów, upadłość i niewypłacalność, zarządzanie kryzysowe. 

Poradnik jest dostępny w linku „Drogowskazy dla biznesu w dobie pandemii – mapa obszarów prawnych i biznesowych”

Konsultacje z prawnikiem 

Każdy, kto w wyniku epidemii koronawirusa nie może pokryć kosztów usług prawnych, ma możliwość skorzystania z działającej na terenie miasta nieodpłatnej pomocy prawnej. Z prawnikami oraz doradcami obywatelskimi można konsultować się zdalnie – telefonicznie lub online. Więcej informacji można znaleźć na stronie miasta: https://www.poznan.pl/mim/info/news/skorzystaj-z-pomocy-prawnej-zdalnie,145091.html

(Visited 58 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz