Inicjacje na granicy zmysłów – Przemek Kossakowski w Zbąszyniu

W poniedziałek 24 kwietnia odbyło się w Zbąszyniu spotkanie autorskie z Przemkiem Kossakowskim organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Zbąszyniu. Spotkanie odbyło się w Zbąszyńskim Centrum Kultury, gdzie można było ugościć sporą liczbę zainteresowanych spotkaniem w każdym wieku.

Kossakowski jest autorem cyklu programów telewizyjnych, takich jak „Inicjacje” czy „Na krawędzi zmysłów” emitowanych na antenie TTV, których efektem jest wydana w 2014 roku książka. Przemek Kossakowski sam siebie nazywa człowiekiem od zadań specjalnych i od  pracy w terenie, który w czasie wolnym chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką. Podczas spotkań opowiadał o tym, czego nie widać w jego programach, wzbogacając swoją relację prezentacją z fotografiami i anegdotami. Dwugodzinne spotkanie nikogo nie rozczarowało. Kossakowski stawia przede wszystkim na bezpośredni kontakt ze słuchaczami, nie boi się trudnych pytań zgromadzonej publiczności. Kto ogląda jego programy, wiedział, czego się spodziewać po takim spotkaniu: szaleństwa i szczerości do bólu. Przy tym sam Kossakowski pozostaje zaskakująco skromny i bezpośredni. Były na sali momenty absolutnej ciszy, kiedy opowiadał o najbardziej trudnych granicznych sytuacjach, jak podczas spotkania z ukraińską szeptunką albo podczas seansu szamańskiego w Buriacji. Były momenty, kiedy publiczność śmiała się razem z Kosakowskim z jego ekstremalnych przygód i zaskakujących splotów wydarzeń, czując, że tylko śmiech jest jedyną reakcją na absurdalność sytuacji, o których opowiadał.

Dlatego chyba każdy wyszedł ze spotkania z przeświadczeniem, że życie jest fascynujące, a granice ludzkich możliwości nie istnieją.

Koordynatorką spotkania była bibliotekarka, Magdalena Rożek.

(tekst: dw, arg, zdjęcia: Krzysztof Rożek)

(Visited 370 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz