II Memoriał Damiana Gapińskiego zakończony

W dniach 29-30.12.2017r. w Pile odbył się II Memoriał Damiana Gapińskiego, w turnieju zwyciężyły juniorki Impelu Wrocław.

W turnieju upamiętniającym zmarłego w ubiegłym roku Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej


 udział wzięło pięć zespołów, drużyny kadetek i juniorek Enei PTPS-u Piła oraz zespoły juniorek ZSMS-u Poznań, Impelu Wrocław oraz Amber Kalisz.

 Pierwszego dnia zespoły rywalizowały w jednej grupie na zasadzie „każdy z każdym”.  Po zakończeniu rywalizacji w grupie najlepsze okazały się zawodniczki z Wrocławia, które zapewniły sobie awans do finału, drugie były siatkarki Amber Kalisz, trzecie juniorki Enea PTPS Piła, czwarte miejsce zajął zespół ZSMS-u Poznań, a ostatnie były kadetki Enei PTPS Piła.

 Drugiego dnia turnieju do zmagań w II fazie przystąpiły zespoły z miejsc od 2 do 5. W pierwszym meczu mierzyły się drużyny Amber Kalisz oraz Juniorki Enei PTPS-u Piła, a w drugim spotkaniu naprzeciw siebie stanęły ekipy ZSMS-u Poznań oraz kadetki Enei PTPS Piła.

 Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 siatkarek z Kalisza, które awansowały do finału natomiast siatkarką z Piły została rywalizacja o trzecie miejsce z zespołem z Poznania, który pokonał juniorki PTPS-u.

 W meczu o trzecie miejsce mimo prowadzenia 2:0 zawodniczki z Piły przegrały 3:2 z ZSMS-em Poznań, natomiast w finale 3:0 wygrały siatkarki Impelu Wrocław.

 W turnieju zostały wyróżnione również najlepsze zawodniczki na poszczególnych pozycjach oraz MVP.

 Sandra Świętoń IMPEL Wrocław MVP TURNIEJU FINAŁOWEGO

Martyna Felińska VII LO SMS AMBER KALISZ NAJLEPSZA ROZGRYWAJĄCA

Marika Fornalska UKS ZSMS Poznań NAJLEPSZA ATAKUJĄCA

Łucka Kuriata IMPEL Wrocław NAJLEPSZA ŚRODKOWA

Bojko K./Borgiasz P. VII LO SMS AMBER KALISZ NAJLEPSZA LIBERO

Sonia Flenrich IMPEL Wrocław NAJLEPSZA PRZYJMUJĄCA

Sandra Świętoń IMPEL Wrocław NAJLEPSZA ZAGRYWAJĄCA.
This slideshow requires JavaScript.


(Visited 99 times, 1 visits today)

Leave a Reply