Adam Polański otrzymał od Jurka Owsiaka Medal Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28 grudnia 2017 roku w Warszawie doszło, jak co roku, do przekazania zdjęć na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Portret Prawdziwy, którego pomysłodawcą i organizatorem jest


nowotomyślanin Adam Polański. W tym roku doszło do ogromnej niespodzianki i pierwszego takiego wyróżnienia dla osoby z Nowego Tomyśla, Jurek Owsiak uhonorował Adama Polańskiego medalem WOŚP za długoletnią współprace z Orkiestrą i za ogromny wkład oraz energię w tworzeniu tego przedsięwzięcia i za chęć niesienia pomocy innym. Zdjęcia z Konkursu Portret Prawdziwy są jedynymi fotografiami związanymi z konkursem fotograficznym w kraju, który oficjalnie licytowany jest podczas trwania WOŚP, do tej pory udało się zebrać 47 tys. zł, zlicytowane prace kupują ludzie z całego świata, w tym miejscu trzeba nadmienić, że konkurs Portret Prawdziwy to konkurs, w którym w tym roku uczestniczyło pół tys. osób z 24 państw, nadesłano dwa tysiące zdjęć. Adam Polański to ważne wyróżnienie dedykuje wszystkim, którzy przyczynili się do istnienia tego konkursu, bez których nie mogłoby się to odbyć, co roku: Starostwu Powiatowemu z Starostą Ireneuszem Kozeckim na czele, który od samego początku wspiera tą kultową inicjatywę, Beacie Baran Dyrektorowi Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, całemu miastu oraz wszystkim darczyńcom wielkiego serca.

Honorowy Patronat nad Międzynarodowym  Konkursem Portret Prawdziwy  sprawują m.in. Marszałek Województwa  Wielkopolskiego oraz Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Czytaj również …


(Visited 263 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz