II edycja Konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dra Kazimierza Hołogi

W piątek, 9 marca w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się finałowa gala II edycji Konkursu Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dra Kazimierza Hołogi. Laureatką konkursu została Anna Tarajkowska – stomatolog z Poznania. Podczas gali nie zabrakło również nowotomyskiego akcentu.


Wśród nominowanych do tego zaszczytnego tytułu znalazł się Józef Moskalik – wieloletni ordynator Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Nominacji w tak ważnym dla środowiska lekarskiego konkursie pogratulował starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz dyrektor SP ZOZ w Nowym Tomyślu Janusz Nowak.
Projekt jest wspólną inicjatywą Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Konkurs promuje działalność charytatywną i społeczną lekarzy. Jego patronem jest związany z Nowym Tomyślem doktor Kazimierz Hołoga (w latach 1951-1958 dyrektor nowotomyskiego szpitala) lekarz, społecznik i filantrop. Laureatem I edycji Konkursu został prof. dr hab. med. dr h.c. Jacek Łuczak – Ordynator Hospicjum Palium w Poznaniu.
źródło: powiatnowotomyski.pl
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 666 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz