HORROR BUS tak można określić stan techniczny autobusów, które miały przewozić dzieci

Autobusy miały zniszczone fotele, brak kilku pasów bezpieczeństwa, niesprawne światła pozycyjne, niezgodne ze stanem faktycznym wpisy do dowodu rejestracyjnego. Do listy niechlubnie dopisał się kierowca podstawionego pojazdu zastępczego, który nie odebrał tygodniowego odpoczynku i nie mógł prowadzić pojazdu.


13 czerwca nie przypadł tym razem w piątek, ale pech prześladował dzieci i organizatorów wycieczki, którzy zebrali się na parkingu przy obiekcie sportowym w Koninie. Miał być zwykły wyjazd rekreacyjny i zamówiona dla bezpieczeństwa rutynowa kontrola autobusów przeprowadzona przez konińskich inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

Prześwietlony przez inspektorów pierwszy autobus nie miał pasów bezpieczeństwa na kilku fotelach wyposażonych w punkty kotwiczenia. Poza tym liczba miejsc siedzących wpisanych do dowodu rejestracyjnego nie odpowiadała stanowi faktycznemu. Gdy okazało się jeszcze, że nieszczelny był układ pneumatyczny, to przerażenie niedoszłych wycieczkowiczów sięgnęło zenitu.

Autobus drugiej grupy dzieci miał niepewne mocowanie siedzisk foteli. Wysuwały się do przodu, co przy nagłym hamowaniu groziło nieszczęściem. Przy niektórych fotelach brakowało punktów kotwiczących pasy bezpieczeństwa. Ponadto pojazd miał niesprawne światło pozycyjne.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne i zakazali dalszej jazdy. Dodatkowo w jednym z autobusów stwierdzili nieprawidłowy typ wykresówki, który kierowca zastosował do tachografu.

Organizator wycieczki wynajął inny autokar, którym dzieci miały kontynuować swą podróż. Kolejna kontrola wykazała jednak, że kierowca tego autobusu  nie odebrał prawidłowego odpoczynku tygodniowego. Otrzymał mandat karny, a przedsiębiorcę czeka postępowanie wyjaśniające. Na miejsce odjazdu przywieziono kolejnego, nowego kierowcę, który mógł wykonać  przewóz już bez przeszkód.


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 833 times, 1 visits today)

3 thoughts on “HORROR BUS tak można określić stan techniczny autobusów, które miały przewozić dzieci

 • 15 czerwca, 2018 at 9:49 am
  Permalink

  Horror to jest jak nauczycielka chce autokar za 300 zł, które nie wystarczy nawet na godziwą zapłatę kierowcy i paliwo. Jak się powie 500 zł to co tak drogo, mam tańszego. I potem pretensje do całego świata, tylko nie do nauczycieli i rodziców, dla których 2 czy 3 zł więcej za dziecko to za dużo, żeby zapewnić bezpieczeństwo dziecku! Ale wydać na papierosy codziennie kilkanaście złotych to już nie szkoda. Widać są rzeczy ważne i ważniejsze.

  Reply
 • 16 czerwca, 2018 at 11:02 am
  Permalink

  Masz rację w stu procentach!!!!

  Reply
 • 16 czerwca, 2018 at 6:11 pm
  Permalink

  Pieprzycie głupoty za mało daje nie jedziesz i proste ale jak chcesz być konkurencyjny to możesz jechać za 100 zł ale potem nie narzekaj ze cie nie stać na opony i obsługe i naprawe

  Reply

Dodaj komentarz